آثار تاریخی لیتوانی

آثار تاریخی لیتوانی

قلعه ی کاوناس

قلعه کاوناس یک قلعه قرون وسطایی است. قلعه در اواسط قرن ۱۴ و به سبک گاثیک ساخته شده است. اسناد تاریخی بیان می کنند که در سال ۱۳۶۱ شوالیه های تتونیک (نژاد قدیمی آلمانی) به قلعه حمله کردند و آن را به تصرف درآوردند.

کاوناس

آثار تاریخی لیتوانی

قلعه ی بیرزای (Biržai)

ساخت این قلعه که از نوع تپه قلعه است، در سال ۱۵۸۶ با دستور شاهزاده کریستوف میکولای رادزیویل آغاز شد. برای آماده سازی ساخت این قلعه، در محل تلاقی دو رودخانه ی “Agluona” و “Apaščia” سدی بنا شد و دریاچه ی مصنوعی سیرونا در نزدیک آن ساخته شد. ساخت قلعه در ۱۵۸۹ به پایان رسید. این قلعه محل سکونت خانواده ی رادزیویل بوده است.

بیرزای

قلعه ی پنه مونه (Panemunė)

این قلعه در حوزه ی راست رود نمونا در شهر ویتنا قرار دارد. این مکان در اصل تپه قلعه ای بوده که توسط شوالیه های تتونیک در سال ۱۳۴۳ میلادی بنا شده بود اما بعد ها در سال ۱۶۰۴ قلعه ی جدیدی با همین نام به دستور یک نجیب زاده مجارستانی تبار به نام “Janusz Eperjesz” ساخته شد. قلعه پنه مونه یکی از زیباترین ساختمان های دوران رنسانس در لیتوانی است.

آثار تاریخی لیتوانیآثار تاریخی لیتوانی

قلعه ی رادونواریس (Raudondvaris)

قلعه اقامتگاه نجیب زادگان در زمان رنسانس بوده که به سبک گاثیک طراحی شده است. این قلعه واقع در شهر معروف رادونواریس می باشد. از لحاظ تاریخی، این قلعه توسط تتونیک ها بنا شده و در قرن ۱۴ محل اقامت ۸۰ شوالیه و ۴۰۰ سرباز بوده است. پس از نبرد گرنوالد قلعه گسترش یافته و بزرگتر شده و از آن به بعد به مالکیت شخصی پادشاهان لهستانی در آمده است. در سال ۱۵۴۹ پادشاه آگوستوس آن را به همسرش باربارا رادزیویل هدیه کرد. پس از مرگ باربارا رادزیویل قلعه تا مدتی بدون استفاده ماند و سپس دوباره به خانواده رادزیویل فروخته شد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  جاذبه های گردشگری بوئنوس آیرس

آثار تاریخی لیتوانی

قلعه ی گدیمیناس

برج گدیمیناس باقی مانده ی قلعه ای به همین نام است که در شهر ویلنیوس لیتوانی واقع می باشد. این برج تقریبا از هر نقطه ی شهر پیداست. قلعه بر بالای تپه ای واقع شده که گدیمیناس، دوک لیتوانی، زمانی خواب این مکان را دیده بود و در خوابش مشاهده کرده بود که گرگ آهنی بزرگی ایستاده و در حال زوزه کشیدن است. پیشگویان خواب گدیمیناس را برای او این گونه تعبیر کردند که خواست خدایان این است که او یک شهر در این مکان بسازد که بعد ها آوازه اش جهان را پر کند. گدیمیناس هم پیرو این خواب شهر ویلنیوس را بنا کرد و در مرکز آن این قلعه را ساخت. امروزه در این قلعه موزه ای هم دایر است که گوشه ای از تاریخ کشور را بیان می کند.

گدیمیناس

آثار تاریخی لیتوانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.