با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید
یاقوت سرخ (Ruby) یک سنگ قیمتی می باشد که به رنگ قرمز می باشد و از انواع کوراندوم معدنی (اکسید آلومینیوم) ساخته شده است. با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید نوع دیگر یاقوت نیز وجود دارد که به نام یاقوت کبود (sapphires) شناخته می شود . یاقوت سرخ به همراه آمتیست، یاقوت کبود، زمرد و الماس جزو سنگ های قیمتی قدیمی می باشند. کلمه RUBY به معنی رنگ قرمز می باشد. لازم به ذکر است بدانید که رنگ قرمزی یاقوت به علت وجود عنصر کروم می باشد.

با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید

عیار وکیفیت یاقوت سرخ توسط رنگ، برش و وضوح آن تعیین می شود. و همراه با وزن عوامل اصلی تعیین کننده قیمت و ارزش آن می باشند. درخشان ترین و ارزشمندین یاقوت دارای رنگ قرمز خونی می باشد و به رنگ خون کبوتر که غلیظ است می باشد. یاقوت از لحاظ وضوح شبیه الماس می باشد و از لحاظ رنگ به سنگ گارنت شباهت دارد.. یاقوت کبود سنگ ماه تولد مربوط به ماه جولای می باشد. با ارزش ترین یاقوت سرخ شناخته شده به اسم طلوع خوشرشید یا همان sunrise است .

یاقوت سرخ دارای درجه سختی ۹ با مقیاس موز است در میان سنگ های طبیعی الماس و یک سنگ دیگر به نام moissanite از یاقوت سرخ سخت تر می باشد. با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید دره mogok در میانمار برای سال ها منبع اصلی یاقوت سرخ بوده است اما در سال های اخیر منطقه مانگسو و چند نقطه دیگر به مرکز تولید یاقوت سرخ تبدیل شده اند. این سنگ در کشور های کامبوج ،افغانستان ، استرالیا، برزیل، کلمبیا، هند، نامیبیا، ژاپن، اسکاتلند نیز یافت می شود.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  شگفتی هایی درباره ی یاقوت زیبا

یاقوت نیز مانند سایر سنگ های قیمتی با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید با استفاده از معیار های شناخته شده مثل رنگ، برش، وضوح و وزن ارزش گذاری می شود همچنین یاقوت سرخ را با یاقوت سرخ با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید و روش های شناسایی آن آشنا شوید می توان بر اساس مناطق جغرافیایی ارزش گذاری کرد.

مهمتری عاملی که در ارزش گذاری با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید  جواهرات مد نظر با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید قرار می گیرد رنگ آن ها می باشد. یاقوت سرخ نیز در چندین رنگ می تواند وجود داشته باشد که شامل با یاقوت سرخ و روش های شناسایی آن آشنا شوید رنگ قرمز خالص، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش است. ولی باید توجه نمود رنگ اصلی یاقوت سرخ قرمز می باشد و رنگ های دیگر به عنوان رنگ ثانویه آن شناخته می شوند که ممکن است حاصل تغییران شیمیایی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.