تله و طلسم گنج

تله و طلسم گنج

تله و طلسم گنج نیروهای مکانیکی و ماورائ طبیعیه ای هستند که از ابتدای خلقت بشریت تا کنون جهت حفظ خَزائن، زاغه های مهمات و معابد آیینی در برابر هرگونه عامل بیگانه و دُژمن به کار رفته اند. تله و طلسم هر دو پاسدار امانت بوده در صورتی که دو موضوع و بهره متفاوت در دنیای باستان هستند و هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر بفرد خود میباشند. در ادامه این مقاله به صورت تخصصی انواع تله و طلسم گنج و دفینه مورد بررسی قرار گرفته و برای اولین بار توسط سایت معتبر هیستوری آساتیک که در زمینه های مختلف باستان شناختی و شگفتی های معاصر فعالیت دارد معرفی میگردند.

تله و طلسم گنج

تله چیست و انواع تله گنج

تله گنج وسیله و ابزاری مکانیکی بوده که بر اساس قلق بندی به اشیائ متحرک و آسیب رسانی که با آن برخورد میکنند حساس هستند و در نتیجه در صورت فعال شدن واکنش نشان میدهد. از انواع تله گنج و دفینه که برای محافظت از مقبره های شاهی، بیت المال و قلعه های باستانی به کار رفته اند میتوان به تله ریزشی ، تله دو لول ، تله چاه ، تله گیرنده و…. اشاره کرد که در بالای متن مشاهده میشوند. اینگونه تله ها در قسمت های ورودی تونل، راهرو و اتاقک ها کاربرد دارند و راحت ترین راه جهت خنثی سازی آنها استفاده از چوبی بلند و کوبیدن آن به دیواره، کف و سقف تونل هاست، یکی از روش های دیگر نیز پرتاب سنگ و پارچه آتشین به داخل اتاقک ها میباشد. در ادامه مقاله تله و طلسم گنج با ما بوده و از حقایق آگاه شوید.

تله و طلسم گنج

طلسم چیست و انواع طلسم گنج

طلسم مجموعه ای از اوراد، اشکال و حروف بوده که در باورهای آیینی قدرتیست روحی و میتواند بر ماده تاثیر گذار باشد. طلسم، سحر و کیمیا از دوران باستان جهت محافظت، نفرین و افزونی نعمت به کار رفته اند. طلسم گنج و دفینه نیز به همان صورت مجموعه ای از افسون ها بوده که برای محافظت از اموال به کار گرفته شده اند و بر این اساس هر کسی قصد صدمه رسانی و دزدی از اموال مخفی شده را داشته باشد، با نیروهای ماورایی که احضار شده اند طرف خواهد بود. شکستن طلسم گنج باید با برپایی مراسمات مذهبی و غیره… صورت میگیرد. از انواع طلسم گنج میتوان به طلسم جن ، طلسم آب ، طلسم مار ، طلسم طلا و طلسم سیاه و… اشاره کرد که در ادامه مقاله تله و طلسم گنج با این پنج نوع آشنا شده و به آنها با نظریات مختلف خواهیم پرداخت.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  انواع تله ها

طلسم جن : جن وجودی غیر مادیست که در کتب آسمانی در کنار انسان نامش آمده و در دوران های مختلف چون دوران سلیمان نبی به کار گرفته شده است، همانطور که میدانید طلسم جن بر اساس احضار و پیمان با جن صورت میگیرد که بر این اساس تا روز موعود یا زمانی معین پاسدار گنج و امانت ما باشد. این عهد معمولا در قبال درخواستهایی صورت میگرد که میان دو طرف رد و بدل میشوند. گنجینه ای که طلسم جن دارد سر و صداهای عجیبی از کنار آن خواهد آمد. عده ای نیز بر این باور هستند که سر و صداها مربوط به تله باد هست (سوراخ هایی در دیواره که از داخل آنها باد میوزد و تولید صدا میکند) و اعتقاد دارند که طلسم جن برای گنج در طول تاریخ به کار نرفته زیرا جن از خود اراده داشته و نگهبانی نخواهد کرد.

تله و طلسم گنج

طلسم مار : بر اساس نسخ جادویی مراسماتی ویژه برگزار میگردد که در آن نژادی از مار فراخوان شده و متعهد میگردد وظیفه نگهبانی از اموال مخفیه را نسل به نسل بر دوش کشیده و این تا به ابد یا زمانی معین باشد. عده بسیاری از دانشمندان علم شیمی نیز نیز بر این باور هستند که طلسم مار برای گنج وجود ندارد و دلایل منطقی و علمی را جایگزین میکنند، یکی از این دلایل این است که در واقع یون های اکسیده شده ی اطراف دفینه که باعث گرم شدن خاک میگردند، باعث جذب مارها نیز میگردند. یک خانه گرم برای زندگی مارها فراهم میشود و در ظاهر نگهبان امانت نیز هستند. در عالم هستی مار اغلب نمادی از بدخویی بوده و در ادبیات ما نیز دشمن بشر جلوه داده شده است. مارهای ضحاک نمادی از ابلیس هستند که در کتب دیگر ادیان نیز همینطور هست.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  تله های فیزیکی را بیشتر بشناسید

طلسم آب : معمولا برای ورودی های قلعه و مقبره به کار گرفته شده است. با کوچکترین اشتباه فعال میگردد و مکان را پر از آب میکند. در حالتی که به آب دست زدید و هنگام بیرون آوردن دستتان خیس شد سفره ای از آب های زیر زمینی دقیقا بر روی درب ورودی میگذرد که توسط مهندسان باستانی طراحی شده است. جهت خنثی سازی آن باید ریشه اصلی سفره زیر زمینی را پیدا و خشک نمود یا راه آن را تغییر داد. اما در صورتی که هنگام بیرون آمدن دستتان از آب، دست شما بلافاصله خشک شد و انگار هیچوقت خیس نبوده است، آن طلسم آب هست و باید هر چه سریعتر برای انجام مراسم شکستن طلسم افراد متخصص را به کار گیرید. در غیر اینصورت هیچگاه نمیتوانید داخل ورودی شده و به هدف برسید. این آب در اصل مبدا نداشته و فقط آن مکان معین را حفاظت میکند.

تله و طلسم گنج

طلسم سیاه : نوعی افسون که از دیرباز در میان ملل مختلف و در میان ساحرین رواج داشته است. بر این اساس هنگامی که به گنج بدون مانع (دستکش)، دست بزنید، فورا دستتان تا بالای گردن سیاه میگردد که باید طلسم آن شکسته شود. عده ای بر این باور هستند که طلسم نبوده و تنها موادیست که گذشتگان ما آن را تهیه و به دفینه پاشیده اند. این مواد در طول سالیان متمادی باعث میشود که هیچگونه جانوری نتواند به امانت صدمه بزند و میتوان گفت نوعی زهر باعث سیاهی دست نیز میگردد. عده ای نیز معتقدند که بر اثر ماندگاری زیاد دفینه اکسیده شده است. مقاله تله و طلسم گنج و دفینه که به صورت تخصصی برای سایت هیستوری آساتیک نوشته شد اینجا خاتمه یافت، امید میشود که توانسته باشیم گوشه ای از دنیای باستان را به روی شما گشوده باشیم.

تله و طلسم گنج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.