جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

اوکراین که در شرق اروپا هم مرز با دریا سیاه بین لهستان و روسیه قرار گرفته است، دومین کشور بزرگ قاره ی اروپا به حساب می آید. پایتخت اوکراین شهر کیف است که در شمال کشور واقع شده است. کیف که بزرگ ترین شهر اوکراین و یکی از قدیمی ترین شهر های اروپا ی شرقی محسوب می شود، دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ما در این مقاله قصد داریم مهم ترین مکان های توریستی این شهر را معرفی کنیم.

کلیسای جامع سنت سوفیا:

کلیسای جامع سنت سوفیا قدیمی ترین کلیسای اوکراین است که توسط شاهزاده یاروسلا در سال ۱۰۳۷ ساخته شده است و ساختن آن سه سال به طول انجامید. این کلیسا در میدان سوفیسکایا قرار دارد.۱۳ گنبد طلایی بر روی مجموعه ای از برج های سفید منظره ای بسیار زیبا را ایجاد کرده است. در بیرون دروازه های این بنا مجسمه ی گرامی داشت ملنیتسکی کسی که در قرن هفدهم کیف را آزاد کرد دیده می شود. این کلیسا و بنا های اطرافش در سال ۱۹۹۰ در لیست آثار جهانی یونسکو ثبت شد.

جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

کلیسای جامع سنت سوفیا

کلیسای سنت اندرو:

شاهکار طلایی و آبی به سبک معماری باروک است که توسط رسترلی، معمار ایتالیایی، در سال ۱۷۵۴ ساخته شده است. از دیگر آثار این معمار می توان به کاخ زمستانی سنت پطرزبورگ اشاره کرد. این کلیسا بر روی یک تپه ی شنی در یکی از قدیمی ترین محله های کیف ساخته شده است. این کلیسا یکی از زیبا ترین و شگفت انگیز ترین طراحی های این شهر است.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  نگاهی به معماری باشکوه روم باستان

جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

کلیسای سنت اندرو

مجسمه ی رودینا مات:

اگر شما از فرودگاه به مقصد شهر کیف حرکت کنید یک مجسمه ی غول پیگر از یک زن خواهید دید که در یک دست شمشیر و در دست دیگر سپر بزرگی دارد. این مجسمه که به آن مجسمه ی سرزمین مادری می گویند، به عنوان نمادی برای بسیج کردن مردم شوروی ساخته شد. رودیا مات با وزن ۵۶۰ تن و ارتفاع ۲۰۳ فوت روی بام ساختمان موزه ای بنا شده است که با احتساب ساختمان ۳۳۵ فوت ارتفاع دارد.

مجسمه ی رودیامات

دروازه ی طلایی:

دروازه ی طلایی شهر کیف زمانی به عنوان ورودی شهر شناخته می شد اما الان تبدیل به یک موزه شده است. این بنا در سال های ۱۰۱۹ تا ۱۰۲۶ ساخته شده است.

جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

دروازه ی طلایی

جاذبه های شهر کیف کشور اوکراین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.