خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

شهرتی که معماری خانه ژولیت کسب کرده، به خاطر داستان عاشقانه رومئو و ژولیت است که داستانی عاشقانه و مشهور است. این بالکن در شمال ایتالیا و در شهری به نام شهر ورونا (VERONA) واقع شده است. این بالکن از ابتدا به همراه معماری خانه ژولیت ساخته نشده بود و بلکه در حدود سال ۱۹۳۶ به این بنا اضافه شد. این بالکن و البته این بنا مهم ترین جاذبه گردشگری شهر ورونا و جز با ارزش ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری و توریستی ایتالیا است. نام دیگر این خانه، خانه عشق است. این خانه را در سال ۱۹۰۵ از خاندان دلکاپو خریداری کردند و بعدها شهرت خود را به دست آورد. در گذشته نحوه دسترسی به خانه ژولیت برای بازدیدکنندگان و گردشگرانی که از این بالکن و این بنا دیدن می کردند از سمت حیاط بوده اما امروزه از دالان وارد این خانه می شوند. گردشگرانی که به این خانه می آیند و از آن بازدید می کنند، مشغول عکس گرفتن و تحسین تاریخچه خانه ژولیت می شوند

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

شهر ورونا

ورونا شهری در کرانه رودخانه آدیجه در منطقه وِنه‌تو در کشور ایتالیا است که به‌دلیل معماری خاصی که از دوره امپراتوری رم و سده‌های میانی به یادگار مانده در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این شهر با کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه آزاد از گذر زمان است.

 

این شهر از منظر گردشگری ادبی هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ویلیام شکسپیر، نمایشنامه‌نویس شهیر انگلیسی قرن شانزدهم دو نمایشنامه «رومئو و ژولیت» و «دو نجیب‌زاده ورونایی» را درباره این شهر نوشته است. همین دو اثر دراماتیک سبب شده که گردشگران بسیاری سالانه برای بازدید از میراث فرهنگی مربوط به این نمایشنامه‌ها به شهر ورونا سفر کنند.

خانه ژولیت,خانه عشق,ایتالیارومئو و ژولیت

معروف‌ترین بالکن جهان

بالکن خانه‌ی ژولیت معروف‌ترین بالکن جهان است که گردشگران زیادی به بازدید از آن می‌آیند، تصور می شود که ژولیت روی این بالکن ایستاده بوده در حالیکه رومئو عشق خود را به او ابراز می کرده است.

 

 

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

 

تلفیقی از عشق و اندوه

بازدید از این خانه که آن را به خانه‌ی ژولیت نسبت می‌دهند، هم حزن‌انگیز است و هم خاص. سنگ زیبای زردرنگ و بالکن بزرگ این خانه‌ی قدیمی در ورونا، این قصه را خیلی واقعی و سحرآمیز جلوه می‌دهد.

 

بازسازی خانه ژولیت

تلاش های بازسازی زیادی در سال های ۱۹۳۰ انجام گرفت و درها و پنجره های گوتیک به آن اضافه شد. بالکن معروف این بنا، یعنی همان بالکنی که رومئو در آن به عشقش به ژولیت اعتراف کرد، هم بخشی از ساختمان اصلی نبوده و در قرن ۲۰ به خانه اضافه شده است. فضای داخلی اسپارتی هم مدتها بعد، در سال های ۱۹۹۰ بازسازی شد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  مکان های باستانی آنتالیا

 

معماری و قسمت‌های مختلف خانه ژولیت

برای ورود به “خانه عشق” باید از دالانی عبور کرد. در بدو ورود به معماری خانه ژولیت با یک در آهنین و یک مجسمه برنزی از ژولیت و یک مغازه کوچک در گوشه ای از آن روبرو می شوید.

 

مجسمه‌ی ژولیت در حیاط این ساختمان واقع شده و مردم بر این باورند که با دست زدن به آن، شانس در عشق به آ‌ن‌ها رو می‌آورَد و می‌توانند فرد مناسب خود را پیدا کنند.

 

در مغازه اجناس یادگاری و همچنین انواع قفل های کوچک که به قفل های عشقی معروف هستند، به فروش می رسد که شما می توانید از این قفل ها خریده و به در آهنین برای نشان دادن عشقتان بزنید.

خانه ژولیت,خانه عشق,ورونادالان ورودی خانه ژولیت که پر است از نوشته‌های عشاق

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

داخل خانه ژولیت

این خانه بسیار زیبا بوده و دو طبقه است. داخل این خانه به سبک رنسانس بازسازی شده است. بدین شکل که بر روی دیوارهای آن نقاشی های زیبا و رنگارنگی وجود دارد و پنجره های آن به حالت قوسی شکل هستند. سقف آن نیز به صورتی زیبا تزئین شده و زمانی که در این خانه قرار می گیرید، حس خوبی خواهید داشت.

 

داخل این ساختمان دو کامپیوتر برای استفاده عموم قرار دارد و اگر شما مایل بودید می توانید از این خانه عشق برای عشق خودتان ایمیلی بفرستید و یا اجازه دارید به بالکن رفته و عکس یادگاری بگیرید.

 

در طبقه دوم این بنا، موزه سفالگری که شامل اشیای سفالی و سرامیکی که مربوط به دوران قرون وسطی و رنسانس است می‌شود، در معرض نمایش برای عموم قرار داده شده است.

 

زمانی که به داخل این خانه می روید نقاشی های زیادی از نقاشان معروف قرون شانزده و هفده میلادی را خواهید دید. بیشتر این آثار از هنرمندانی چون امانوول آنتونیو سیکوگنا (Emmanuele Antonio Cicogna) می باشد.

 

همچنین موزه رومئو (Romeo) و ژولیت (Juliet) که در این موزه لباس هایی که برای اجرای دو نقش رومئو و ژولیت استفاده شده است به معرض نمایش گذاشته شده و همچنین یک تخت وجود دارد که در صحنه ای از فیلم رومئو و ژولیت که در سال ۱۹۶۸ توسط کارگردانی به نام فرانکو زفیرلی (Franco Zeffirelli) ساخته شده است مورد استفاده قرار گرفته بود.

برترین مکان های دیدنی جهان,خانه عشق,juliet's houseموزه‌ی خانه‌ی ژوایت

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

یادگاری‌های عشاق روی دیوار خانه ژولیت

در “خانه ژولیت” دری میله‌ای قرار دارد که هزاران قفل به نشانه عشق و پیوند ابدی بر آن بسته شده است.

 

نامه به ژولیت

گردشگرانی که برای بار اول به خانه‌ی ژولیت می‌روند، معمولاً از تعداد نامه‌ها و نوشته‌هایی که زمین تا سقف را می‌پوشانند، چشم‌هایشان گرد می‌شود.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  فرش پازیریک

 

بر روی دیوار دالان ورودی هزاران قطعه کاغذ و نامه “عشاق” بر آن چسبانده شده است. چند قدم جلوتر بر روی دیواری با چند ده هزار دست نوشته و گرافیتی، عشاق دیگر جایی برای ابراز عشق بازیدکنندگان جدید از “خانه عشق” باقی نگذاشته‌اند.

 

از این نامه ها و فرم این دالان که مملو از این نوشته ها شده، فیلمی عاشقانه با نام نامه به ژولیت (letters Juliet) ساخته شده است.

رومئو و ژولیت,ایتالیا,شهر وروناقفل‌هایی که عشاق برای ابدیت عشقشان به در فلزی داخل حیاط می‌زنند

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

بازدید از خانه ژولیت (Juliet s House)

نحوه دسترسی به خانه ژولیت دیدنی و زیبا (Juliet s House) خانه ژولیت در بخش قدیمی و مرکزی شهر ورونا واقع شده است. اگر با هواپیما به ورونا بروید، از فرودگاه ویلافرانسا (Verona villafranca airport) که در بخش جنوبی شهر ورونا قرار دارد حدود ۱۰ کیلومتر با تاکسی به این خانه خواهید رسید. طی کردن این مسیر تقریبا نیم ساعت از وقت شما را خواهد گرفت.

 

اما در صورتیکه علاقمند به سفر با قطار هستید می توانید از شهر رم به شهر ورونا با قطار ۲۰۰ دقیقه ای برسید. در شهر ورونا ایستگاه قطار در جنوب شهر واقع شده است. این ایستگاه که با نام نواوآ (Verona Nuova porta) نامیده می شود حدود ۲۵ دقیقه با اتوبوس با خانه ژولیت فاصله دارد.

حیاط پشتی در خانه ژولیت (Juliet s House)

در بدو ورود به معماری خانه ژولیت با یک در آهنین و یک مجسمه برنزی از ژولیت و یک مغازه کوچک در گوشه ای از آن روبرو می شوید. در این مغازه اجناس یادگاری و همچنین انواع قفل های کوچک که به قفل های عشقی معروف هستند، به فروش می رسد که شما می توانید از این قفل ها خریده و به در آهنین برای نشان دادن عشقتان بزنید زیرا همانطور که می دانید قفل بستن در تمام دنیا و در فرهنگ تمام ملل به معنی عشق ابدی می باشد. این در هر از چند گاهی از قفل توسط مراقبین خانه و شهرداری خالی می شود اما دوباره ظرف مدت کوتاهی پر می شود و پیدا کردن یک جای خالی بسیار سخت می شود. مردم از دیرباز معتقدند که دست زدن به سمت راست مجسمه ژولیت تلاش شما برای پیدا کردن عشق واقعی را به نتیجه می رساند و در عشق باعث خوش شانسی می شود. زمانی که در این حیاط قرار می گیرید اگر به بالا نگاه کنید بالکنی کوچک را خواهید دید که مردم معتقدند ژولیت روی آن می ایستاده و با رومئو صحبت و راز و نیاز در تاریخچه خانه ژولیت می کرده است

خانه ژولیت و معروف‌ترین بالکن جهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.