دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده

دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده

شاید هنوز هم برخی از افراد تصور می کنند که پیدا کردن گنج و اشیای قیمتی فقط در قصه ها و داستان ها هستند، اما این طور نیست.

در طول تاریخ جواهرات، سکه ها، تاج ها و اشیای قیمتی بسیاری در دل خاک فرو رفته اند، برخی از آنها کشف شده و در فهرست گرانقیمت ترین آثار قرار گرفته اند و بعضی دیگر هنوز کشف نشده اند، و روزی فردی آنها را پیدا خواهد کرد و بر شگفتی های بی پایان تاریخ خواهد افزود.

دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده

در این گزارش، تنها با چند نمونه از آثار تاریخی گرانبهایی که تاکنون کشف شده اند دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده  همراه خواهید بود.

گنج CUERDALE

این گنج در سال ۱۸۴۰ میلادی پیدا شد، قیمت آن نزدیک ۳.۲ میلیون دلار برآورد می شود. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده این گنج در زمان بازسازی پل رود ریبل انگلستان یافت شد. کارگران، یک صندوق سربی را از درون حفره ای پیدا کردند که در داخل آن بزرگترین گنجینه وایکینگ ها حاوی ۸۶۰۰ قطعه تاریخی از جمله سکه، نقره، جواهرات مختلف و اشیای نقره ای بود.
تاریخ این گنج به سرزمین های تحت سیطره وایکینگ ها بازمی گشت و ریشه برخی از آنها به مناطقی در اسکاندیناوی، ایتالیا و بیزانس، امپراتوری روم شرقی متعلق بود. این گنج به ملکه ویکتوریا تسلیم شد، و برخی قطعات آن در حال حاضر در موزه بریتانیا نگهداری می شود، کارگران پس از یافتن گنج هر کدام یک سکه از آن را صاحب شدند.

گنجینه هاکسن
 
گنج هاکسن در سال ۱۹۹۲ میلادی کشف شد و قیمت آن نزدیک به ۳.۸ میلیون دلار برآورد می شود. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده یک کشاورز به نام پیتر واتلینگ وقتی چکش خود را گم کرد، به پیشنهاد دوستش برای پیدا کردن آن از یک دستگاه فلزیاب استفاده نمود تا چکش را پیدا کند، اما به جای آن یک جعبه از جنس بلوط را یافت که درون آن مجموعه ای از قاشق های نقره ای، جواهرات، طلا و سکه هایی بود که به قرن چهارم و پنجم میلادی بازمی گشت. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده باستان شناسان توانستند دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده گنج های مدفون دیگری را نیز در همان منطقه پیدا کنند که از جمله آنها قاشق ها و بشقاب های رومیان باستان بود.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  استاد واقعی

گنج استافوردشایر

این گنج در سال ۲۰۰۹ میلادی یافت شد. قیمت آن در حدود ۴.۱ میلیون دلار برآورد می شود. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده فردی به نام تری هربرت زمانی که از یک دستگاه فلزیاب در مزرعه ای نزدیک استافورد شایر استفاده می کرد آن را یافت. این گنج بزرگترین گنج یافت شده از آنگلوساکسون ها است و شامل ۳۵۰۰ اثر نظامی، اسلحه از جمله شمشیر و آثار دینی از جمله صلیب اسقف ها می باشد. آثار طلایی تزیین و دکوراسیون از دیگر چیزهایی هستند که در این گنج می توان دید. گنج استافوردشایر به قرن هشتم بازمی گردد و بر دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده نگرش مورخان درباره تاریخ انگلستان در آن بازه زمانی اثرگذار بوده است.

گنج ŚRODA   

فرآیند یافتن این گنج مابین سال های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۸ میلادی بوده است.دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده  در حدود ۱۲۰ میلیون دلار قیمت دارد. زمانی که کارگران دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده در حال تخریب و بازسازی خانه ای قدیمی در Sroda  لهستان بودند در سال ۱۹۸۵ میلادی آن را پیدا کردند که تاریخ اشیای یافت شده به قرن چهاردهم باز می گشت و حاوی ۳۰۰۰ قطعه و سکه نقره ای بود. زمانی که ساختمان های مجاور نیز تخریب شد آثار باستانی و گنج های بیشتری یافتند که شامل سکه های طلا و نقره و کلکسیونی از جواهرات، تاج طلایی، و انگشتری با سر اژدها بود.کارشناسان سعی دارند تا قیمت این گنج را تعیین کنند، گنجی که حقیقتا بی نظیر است.

 
گنج پاناگیوریشته
 
این گنج در سال ۱۹۴۹ یافت شد و قیمتی بر آن گذاشته نشده است. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده این گنج را سه برادر به نام های پاول، پتکو و میشاییل دیکوو کارگران یک کارخانه در بلغارستان که در دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده حال حفر زمین بودند یافتند. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده ظرف آشامیدنی طلای آن به چهار قرن قبل از میلاد باز می گشت. آنها همچنین ظرف های طلایی و گلدان هایی را که گفته می شود دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده در مراسمات مذهبی مورد استفاده قرار می گرفته است را به علاوه شش کیلوگرم طلای خالص پیدا کردند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  گنج های بزرگ گمشده ی جهان

گنج باختر افغانستان

این گنج در سال ۱۹۷۸ میلادی یافت شد و قیمت ندارد و بسیار با ارزش است. گنج باختر در «طلا تپه» افغانستان و توسط باستان شناسان افغانستان و روس به سرپرستی «ویکتور ساریاندی» و در سال ۱۹۷۸ کشف گردید. گنج باختر حاوی ۲۰ هزار قطعه از جواهرات دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده و آرایه های طلا می باشد و به یک قرن پیش و پس از میلاد باز می گردد. دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده گنج باختر حاوی آثاری از چین، یونان و هند است، دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده جواهرات دقیق و ریزه کاری شده ای که در اغلب موزه های جهان به نمایش گذاشته شده اند.

گنج کاپیتان کید (Captain Kidd)

به احتمال زیاد خیلی از شما دوست ندارید دزد دریایی شوید و در آینده این شغل را برای خودتان انتخاب کنید! اما با گنج های آن ها چطورید؟ شاید خود دزدان دریایی را دوست نداشته باشید دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده اما مطئنا گنج هایشان دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده را خیلی دوست دارید! یکی از شناخته شده ترین دزدان دریایی تمام دوران شخصی به نام کاپیتان کید بوده که محدوده ی فعالیتش در اقیانوس هند بوده است. او در سال ۱۷۰۱ در شهر دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده لندن دستگیر  شد و از آن به بعد برای همیشه رازهایش را با خود به گور برد.

اما رازهای او دقیقا چه بودند؟ راز بزرگی به نام تمام گنج هایی که از اول زندگی اش تا به آخرین سال فعالیتش به سرقت برده بوده است، مقدار بسیار زیادی که هیچ قیمتی نمی توان روی آن ها گذاشت. جالب است بدانید تا دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده به دانستنی هایی درباره دفینه های کشف شده امروز هیچ کس نتوانسته این گنجینه را پیدا کند، پس اگر ماجراجویی و ثروتمند بودن را دوست دارید، راهتان را به سمت ماداگاسکار کج کنید. کشتی او جایی در ماداگاسکار و در جزیره ای به نام جزیره دزدان دریایی (جزیره Sainte Marie) است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.