علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

 

علائم گنج

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

فلزیاب 12 Headhunter ساخت امریکا

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

در حین کاوش دفینه یا گنج امکان دارد که علائم گنج و آثار و نشانه های بسیاری برخورد کنید که در اکثر مکان ها مشترک است و ممکن است با آثار و نشانه دفینه هم برخورد کنید که تا حالا نمونه آن را از نزدیک مشاهده نکرده باشید. معمولا آثار و نشانه دفینه برای مناطق کوچک و متوسط صدق می کند.

اول اینکه در سطح زمین باید آثار و نشانه گنج یا دفینه وجود داشته باشد. مثلا تخته سنگی که بتواند نظرها را به خود جلب نماید و با سایر سنگ های اطراف متفاوت است و به راحتی نمی توان آن را جابجا کرد و یا اینکه نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشد و یا …

دقت کنید وجود تخت سنگ ، درخت کهنسال ، چشمه آب ، تپه و تل خاکی و … دلیل وجود حتمی و صد درصدی آثار و نشانه دفینه و گنج نیست!

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

علائم گنج و آثار و نشانه دفینه بزرگ

برخی از کاوشگران گمان می کنند که هر تپه ای ممکن است از نشانه های گنج است، در صورتی که از علائم وجود گنج در تپه این است که اولا خاک آن تپه دستی بوده و نباید بکر یا طبیعی و دارای رگه های سنگی باشد.مورد دوم اینکه در مکانی قرار گرفته باشد که در آن مکان تپه ای دیگر مشابه آن تپه کم باشد و در نزدیکی آن تپه نشانه ای مانند درخت کهنسال ، چشمه آب و … وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که با دیدن علائم گنج و کارشناسی درست و اصولی، می توانید از حفاری های بیهورده و ناامید کننده تا مقدار بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

قبل از اقدام به کاوش و حفاری توجه داشته باشید که ابتدا باید از خاک سطح عبور کنید و بسته به منطقه مورد نظر (کوهستانی، جنگلی، کشاورزیی و …) حداکثر تا عمق ۷۰ سانتی متر، آثاری مانند ذغال، خشت یا تکه آجر، سنگ رودخانه ای و … تا این عمق، دلیل به حساب نمی آید و تقریبا از عمق یک متری به بعد است که باید علائم گنج را کم کم مشاهده نمایید، مانند سنگ چین، خاک قبر، جسد انسان، کوزه سفالی، ذغال چوب یکدست (حداقل ۷ سانتی متر) و یا گل های صابونی (روغنی) که در گذشته برایی عایق کاری و جلوگیری از عبور آب و رطوبت و محافظتن از اموال مورد استفاده قرار می گرفته است.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  علائم وجود طلا در زمین – نشانه های محل گنج و دفینه

علائم گنج و آثار و نشانه دفینه بزرگ

اما وجود ذغال چوب یا سنگ هم از دلایل وجود حتمی دفینه یا گنج نیست، چرا که در زمان گذشته امکان داشته چوپان یا فردی در آن مکان آتشی روشن کرده باشد و یا سقف چوبی و دیوار سنگی ساختمان و عمارتی به علت جنگ یا آتش سوزی فرو ریخته باشد، آن مکان زمانی اهمیت دارد که علائم دیگر هم وجود داشته باشد و به هیچ عنوان خاک به هم خورده و دارای لکه های مختلف نباشد.از دیگر علائم گنج و آثار و نشانه دفینه ، سنگ چین یا ملات یا وجود تخته سنگ یا سنگ های تراش خورده بزرگ در عمق حدودی یک و نییم متر به بعد است.آجر و خشت های خام که به شکل مربع بوده و پلکانی و بی دلیل چیده شده باشند به صورتی که مسکونی بودن را تاید نکند، نیز می تواند از علائم گنج باشد و …

موارد گفته شده در بالا بحث بسیار کوچکی از شناخت آثار و علائم گنج و نیز چگونگی حفاری صحیح و موفقیت آمیز می باشد که برای شروع به تمام علاقمندان تقدیم می گردد.

دانستنی های ضرروی پیش از کاوش گنج

گاز طلا

گاز طلای بارهای سنگین با قدمت بیشتر از هزار سال به رنگ آبی روشن در دستگاه های فلزیاب تصویری نمایش داده می شود.

  • در دفینه یابی ، هروقت در زمین جنس طلای سبک نوشته دارد پیدا شد بدانید که نشانه سربار دفینه است.
  • بعضی قبرها جنسشون زیر قبر قرار دارد.
  • درون قبرستان بچه ها بعضی قبر ها دو طبقه و دارای جنس خوب هستند.
  • نماد کاسه و ستاره نشانه قبرستان یهودی با ۱۲ عدد قبر پربار است.
  • در صورت باز کردن اتاقک های ساروجی داخل آن ها نروید زیرا امکان پودر شدن بدنتان بسیار زیاد است به عت وجود اورانیوم و یاند. قبل از ورود یک گوسفند یا بز یا سگ را داخل اتقک بفرستید برای خنثی کردن تله و دام های دفینه.
  • هر جایی نماد و نشانه دفینه داشت آن جا دنبال گنج باشید نه در زمین کشااورزی
  • دفینه ها شاامل مومیایی و بارهای سنگیین در عمق بالای ۱۲ متر تا ۲۸ متری داخل اتاقک ساروجی هستند و بهترین وسیله برای به دست آوردن آن ها کار با بیل مکانیکی و پیکور است.
  • هنگام کار کردن در یک منطقه در عمق بالای هدف هیچ گاه از آب استفاده نکنید چون همیشه نیم متر بالاتر از اتاق ساروجی لایه ای از مواد پودری به رنگ سیمان وجود دارد که در صورت رسیدن آب به آن لایه ای ساروجی دیگر برای جلوگیری از نفوذ آب به اتاقک تشکیل می دهد.
  • زمان کار کردن و رسیدن آثار و نشانه نزدیک جنس برای محفوظ بودن در برابر گازهای سمی می توان از خمیری که با استفاده از پودر زغال چوب و سرکه به دست می آید را درون چند لایه پارچه بگذارید و پارچه را جلوی بینی و دهانتان ببندید.
  • در مواقع حفاری قبر و بارهای سنگین حتما آب و سرکه و شیر و آمپول دیمرکاپرول همراه داشته باشید.
اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  انواع جوغن در گنج یابی

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.