فیلم پادشاه مومیایی هخامنشی:

شهریورماه سال ۱۳۸۶ جسد  یک مومیایی تقلبی منتسب به پادشاه هخامنشی در مراغه توسط نیروی انتظامی کشف گردید.
کلاهبرداران قصد داشتند، این مومیایی تقلبی را که در داخل یک صندوق سیمانی قرار داشت را به ارزش ۵ میلیارد تومان به فروش برسانند!!
همچنین از این افراد ۱۸عدد سکه مسی تاریخی و یک هزار و ۲۷۲عدد سکه تاریخی تقلبی و ۲۲قطعه انواع اشیا تاریخی شامل انواع مجسمه‌های فلزی و سنگ‌های قیمتی کشف شد.

متاسفانه در طی این سالها بارها و بارها تصاویر و فیلم این مومیایی تقلبی بصورت بلوتوث بر روی تلفن های همراه مردم دست بدست شده و جالب تر از همه اینکه چند روز پیش مجددا فردی ساده لوح و بی تجربه با مراجعه به من فیلم این مومیایی تقلبی را به من نشان داده و با هیجان بسیار تقاضا داشت تا من برای این مومیایی مشتری پیدا کنم!؟ و می گفت که این مومیایی توسط چند تن از دوستانش کشف گردیده و بخاطر دوستی با وی و نداشتن آشنا برای فروش آن از او خواسته اند که برای آن مشتری پیدا کنند!!

در هر صورت من آن فرد بیچاره را از ماجرا با خبر ساختم و برای هوشیاری مجدد شما عزیزان تصمیم گرفتم تا بار دیگر فیلم این مومیایی کذایی را در وبلاگ قرار دهم و از تمام دوستان عاجزانه استدعا دارم به هیچ عنوان چیزی را که متعلق به خودشان نمی باشد و از صحت و سلامت آن با خبر نیستند را به دیگران معرفی ننمایند و وقت و انرژی خود را صرف کارهای بی نتیجه و بی فایده ننمایند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  ساختار قبور خمره ای

http://www.4shared.com/get/xzppZ8ql/mummy-abhar-iran.html

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،اعضای باند فروش عتیقه جات تقلبی در حین جابجایی یک مومیایی و یک تابوت عتیقه تقلبی، توسط ماموران پلیس آگاهی کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

اعضای این باند که مسلح نیز بودند به محض حضور ماموران قصد فرار داشتند که باعملکرد ماموران در اقدام خود ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی کاشان با بیان اینکه در این عملیات و در بازرسی از یک دستگاه خودروی وانت نیسان متعلق به اعضای باند یک عدد تابوت چوبی منقوش به تصاویر و نقوش متداول دوره هخامنشی، یک مجسمه مومیایی و یک تیغه شمشیر کشف و ضبط شد، گفت: طبق اعلام کارشناس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان، تمامی عتیقه جات کشف شده تقلبی هستند.

وی با بیان اینکه متهمان در بازجویی های تخصصی اقرار کردند که قصد داشتند این عتیقه جات تقلبی را در قبال دریافت مبالغ زیادی وجه نقد به افراد کم اطلاع و ساده بفروشند،گفت: متهمان به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.