قلعه سنگی آلین دونن

قلعه سنگی آلین دونن

در زمان های قدیم قصر ها برای اهداف امنیتی یا محل زندگی پادشاهان ساخته می شدند، اما امروزه این قصر ها بیشتر شبیه نمادی برای داستان های خیالی هستند. هر چند در کشور خودمان هم قصر یا قلعه های زیبا و تاریخی زیادی داریم اما به علت محافظت نکردن از آن ها همگی رو به نابودی هستند، در همین حال در کشورهای اروپایی قصر ها بین گردشگران دارای محبوبیت بسیار هستند و به عنوان یک منبع جذب درآمد به آن ها نگاه می شود.

قلعه آلین دونن

اسکاتلند از شمال با دریای نروژ، از شرق با دریای شمال، از جنوب غربی با دریای ایرلند و از غرب با اقیانوس اطلس شمالی مرز آبی دارد. علاوه بر سرزمین اصلی اسکاتلند در جزیره بریتانیا، اسکاتلند شامل ۷۹۰ جزیره کوچک و بزرگ است که یکی از معروفترین آنها قلعه قلعه آلین دونن است که به دژ آلین دونن نیز شهرت دارد.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,سفر به اسکاتلندتاریخچه دژ آلین دونن

 

قلعه آلین دونن شاخص ترین سمبل کشور اسکاتلند با شهرت جهانی است. واقع شدن این قلعه ی تاریخی در جزیره ی آلین دونن میان سه دریاچه، چشم اندازی فرا طبیعی را به این بنای تاریخی و محیط پیرامونش داده است. بنای این قلعه از سنگ ساخته شده است.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,اسکاتلندقلعه سنگی آلین دونن

این قلعه با جذب بیش از ۳۱۴۰۰۰ نفر گردشگر سومین قلعه ایی است که بیشترین بازدیده کننده را در کشور اسکاتلند به خود اختصاص داد.

 

تاریخچه قلعه آلین دونن

قلعه اصلی آلین دونن در اوائل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ‌ها بنا شده و تبدیل به یک دژ نظامی برای طایفه مکنزی و متفقین وی شد. به نظر می رسد دلیل نام گذاری این قصر به این نام” بیشاپ دونان” بوده که در قرن ششم میلادی به اسکاتلند رفته است. این بنا بارها در طول

 

تاریخ به مرز نابودی کشیده شد. البته باز سازی های مکرر باعث شد تا این بنای دیدنی برای گردشگران مشتاق امروزی حفظ شود. قلعه ی آلین دونن حداقل چهار بار بازسازی شده که این بازسازی ها ۲۰۰ سال طول کشیده است. امروزه هم جنبه ی تاریخی قلعه و هم جنبه ی طبیعی جزیره باعث جذب گردشگران از سراسر دنیا به این منطقه ی افسانه ای شده است.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,دیدنی های اسکاتلندقلعه سنگی آلین دونن

قلعه آلین دونن,جزیره آلین دونن,جزایر اسکاتلندتصاویر زیبای آلین دونن

 

قلعه آلین دونن,آلین دونن,اسکاتلندقلعه آلین دونن یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اسکاتلند

قلعه سنگی آلین دونن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.