قلعه هوهنزولرن آلمان

قصرهای آلمان گویی توسط معمارانی از دنیای افسانه‌ها ساخته شده‌اند. زیبایی آنها مسحورکننده است. «قلعه هوهنزولرن» [Hohenzollern Castle] یکی از همین قصرهاست که در قرن یازدهم در مرکز آلمان و بر فراز کوه‌هایی مشرف بر ایالت بادن-وورتمبرگ ساخته شد تا برای همیشه نگهبان منطقه باشد. با دارالترجمه آلمانی کتیبه همراه ما باشید تا شما را با این قلعه جادویی آشنا کنیم.

قلعه هوهنزولرن، بر بالای کوهی به همین نام ساخته شد. از اینکه چه کسی دستور ساخت آن را داده است اطلاعات دقیقی در دست نیست اما اسناد موجود تایید می‌کنند که این قصر متعلق به خاندان قدرتمند سوابی‌ها [Swabian] بوده است و برای نمایش ثروت و اقتدار آنها بر این منطقه ساخته شد. در سال ۱۴۲۳، این قلعه پس از ۱۰ ماه محاصره و جنگ به کلی تخریب شد، اما دوباره در ۱۴۵۴ آن را مورد بازسازی قرار دادند.

در سال ۱۶۳۴، قلعه به دست ارتش وورتمبرگر افتاد و پس از آن به تصرف خانواده هابسبورگ در آمد که از قدرتمندترین خاندان‌ها در تاریخ آلمان و اروپا شناخته می‌شوند. طی جنگ‌های سی‌ساله (۱۶۱۸-۱۶۴۸ میلادی)، این قلعه پناهگاه مهاجرین کاتولیکی بود که به این منطقه فرار می‌کردند

صد سال بعد، فرانسوی‌ها طی جنگ‌های موسوم به «جدایی اطریش» قلعه را اشغال کردند. اما مدتی بعد دوباره خانواده هابسبورگ کنترل منطقه را د دست گرفتند و در سال ۱۷۹۸ آخرین مالک اطریشی آن، قلعه را ترک گفت و برای همیشه بدون مالک ماند.

قلعه هوهنزولرن آلمان

با شروع دوران مدرن و تبدیل آلمان از یک کشور فئودالی پراکنده به یک دولت-ملت بزرگ، قلعه هوهنزولرن اهمیت استراتژیکش را از دست داد. با این حال فردریک ویلیام چهارم، پادشاه پروس، بر اهمیت نمادین آن به عنوان نشانی از اقتدار آلمان کاملا آگاه بود. بنابراین دستور داد که آن را مرمت کنند. این اتفاق زمانی افتاد که وی در سفرش به ایتالیا تصمیم به بازدید از قلعه گرفت.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  برترین بناهای باستانی دنیا

از آن زمان تاکنون هیچکدام از خاندان سلطنتی پروس و یا دیگر قدرتمندان آلمانی در این قلعه زندگی نکرده‌اند، اما همیشه به عنوان نگینی ارزشمند برای مردمان آلمان از آن پاسداری شده است. این قلعه تزئینات افسانه‌ای قلعه نویش‌وانشتاین را ندارد، اما به همان اندازه برای خانواده سلطنتی پروس از اهمیت برخوردار شده است. آنها در این قلعه موزه‌ای از گذشته خود ایجاد کردند و یادگارهایی از بزرگترین پادشاهان آلمانی را در آن حفظ نمودند. از آن جمله می‌توان به تاج ویلیام دوم و یونیفرم فردریک کبیر اشاره کرد.

این قلعه دارای چهار بخش است که گردشگران می‌توانند از تمام آنها بازدید کنند و همچنین به تماشای چشم‌اندازی فوق‌اعاده زیبا از دشت‌های اطراف بنشینند:

  • بخش نظامی (برج عقاب)
  • اتاق‌های مجلل
  • کلیسا
  • باغ‌های زیبا

امروزه بیش از ۳۵۰هزار نفر هر سال از آن بازدید می‌کنند و به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری آلمان تبدیل شده است. مالکیت قلعه همچنان در دست بازماندگانی از خاندان پروسی‌ها است.

قلعه هوهنزولرن آلمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.