قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

در شهرهای مختلف دنیا قلعه های زیادی هستند که با معماری جذاب و دیدنی خود ازجاذبه های گردشگی و تارخی اند. قلعه مالبروک در لهستان بزرگ ترین قلعه ی دنیاست و با نمای آجری و زیبا و قرار گرفتن در کنار رودخانه آنقدر جذاب است که گردشگران زیادی فقط برای دیدن آن به شهر مالبورک لهستان می روند.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

در سفر به لهستان از شهرهای زیبای زیادی دیدن می کنید و شانس این را دارید تا از بزرگ ترین قلعه دنیا بازدید کنید؛ قلعه مالبروک (Malbork castle). این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد با بنای آجری قرمز رنگ و با معماری زیبای گوتیک در کنار رودخانه نیگات شهر مالبروک قرار گرفته و زیبایی و جلوه ی خاصی دارد.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان
قلعه ی مالبورک توسط شوالیه های تتونیک ساخته شد و هدف اصلی اش این بود تا کنترل این شوالیه ها را بر روی منطقه افزایش دهد. قلعه در سال ۱۳۰۰ ساخته شد اما از آنجایی که تعداد شوالیه ها روز به روز بیشتر می شد این قلعه را در طول سالیان بزرگ تر می کردند تا جا برای همه ی شوالیه ها باشد؛ کم کم این قلعه با نزدیک به ۲۱ هکتار مساحت به بزر گ ترین قلعه ی گوتیک اروپا تبدیل شد.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

قلعه زیر قسمت ها و لایه های دفاعی زیادی دارد و از سه قلعه ی جداگانه تشکیل شده که با برج ها و خندق ها ازهم جدا شده اند. موقعیت خوب قلعه که در کنار رودخانه ی نوگات است باعث می شد که شوالیه ها از کرجی ها و کشتی های تجاری که از رودخانه ویستولا و دریای بالتیک می آمدند عوارض جمع کنند و با این پول ها قلعه های دیگری را در کنار رودخانه بسازنند. این قلعه که در جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی دیده بود در نیمه ی دوم قرن بیستم وسال ۲۰۱۶ بازسازی شد و امروز به موزه تبدیل شده است. قلعه مالبروک از سال ۱۴۶۶ تا زمان تجزیه ی لهستان در سال ۱۷۷۲ خانه ی پادشاهان لهستان بود و بعد از تجزیه لهستان تبدیل به سرباخانه شد.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان
بخش های داخلی این قلعه زیبا هستند اما بخشی که مطمئنا از آن خوشتان می آید باغ رز تماشایی داخل قلعه است. یک رستوران و سوغاتی فروشی هم در داخل محوطه قلعه وجود دارد.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  کاخ باکینگهام لندن اقامتگاه خانواده سلطنتی بریتانیا

بازدید از قلعه مالبورک
برای دیدن قلعه مالبورک باید به شمال لهستان و شهر مالبورک بروید (می توانید از شهر بندری گدانسک که در ۸۰ کیلومتری مابورک است با قطار یا اتوبوس به این شهر بروید). در روزهای دوشنبه و بعضی از تعطیلی های رسمی محوطه ی داخلی قلعه تعطیل است. بازدید کامل قلعه نیاز به ۳ ساعت زمان دارد می توانید صبح یا چند ساعتی مانده به تعطیلی قلعه به اینجا بروید تا از شلوغی بیش از حد در امان باشید. اینجا در فصل تابستان (فروردین تا شهریور) از ۹ صبح تا ۷ شب و در زمستان (مهر تا فروردین) از ۱۰ صبح تا ۳ عصر باز است.
قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

قلعه مالبروک در زمستان
ورودی این قلعه در فصل تابستان ۳۹٫۵۰ زلوتی است البته اگر بخواهید فقط از محوطه بیرونی قلعه دیدن کنید باید ۷ زلوتی بدهید. اگر از ساعت ۵:۲۵ تا ۶:۱۵ عصر برای بازدید بروید می توانید با قیمت ۲۹٫۵ زلوتی بلیط تخفیف دار بگیرید البته اینطوری وقت نمی کنید از همه ی اتاق های قلعه بازدید کنید چون ساعت بازدید تا ۷ شب است. در فصل زمستان ورودی، ۲۹٫۵ زلوتی است و از ساعت ۱:۱۵ تا ۲ ظهر بلیط های باتخفیف (۱۹ زلوتی) داده می شود. حتما راهنمای صوتی بازدید از قلعه را تهیه کنید چون هزینه آن با هزینه ورودی حساب می شود و در آن به زبان انگلیسی حرف زده می شود.

قلعه ی زیبای مالبروک در لهستان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.