نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی

 

نماد شتر در دفینه یابی

 پیدا کردن گنج و دفینه یکی از کارهایی است امروزه خیلی فراگیر شده است و بخاطر قدمت تاریخی و باستانی ایران ، افراد زیادی روی به کاوش گنجینه های پنهان شده اورده اند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که بدون آشنایی و شناخت آثار و نشانه های گنج ، کشف دفینه های قدیمی کاری سخت و بعضا غیر ممکن خواهد بود. در این پست قصد داریم به تفسیر یکی از مهم ترین نشانه های گنج یعنی نماد شتر در دفینه یابی بپردازیم.

 

نماد شتر در دفینه یابی
نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی و گنج یابی :

همان طور که گفتیم این نماد یکی از نشانه های مهم در گنج می باشد که از دوران کهن وجود داشته و همیشه با بار همراه بوده است. هر نوع اثار و نشانه ای که وجود دارد دارای تفسی معانی خود می باشد و نماد شتر هم از این قاعده مستثنی نیست.  علامت شتر در هر مکانی که یافت شود همراه با دفینه می باشد. شتر از دیرباز میان اقوام ایرانی نمادی از صبر و مقاومت بوده است که در اکثر شهرها و محوطه های باستانی میتوان پیکره آن را که از سنگ و صخره ساخته شده است مشاهده نمود. نماد شتر معمولا برای سه کاربرد مورد استفاده قرار می گرفته است.

  • نماد گنج
  • علامت مسیر عبور کاروان
  • کاربرد زینتی

مفهوم نماد شتر در گنج یابی :

نماد شتر معمولا همراه با نماد دوم می باشد. این نشانه می تواند به جالت های مختلفی مشاهده شود. البته نظریه های مختلفی در این مورد وجود دارد که همیشه به همان صورت نبوده زیرا در دوران های مختلف با توجه به فرهنگ و سلیقه های مختلف ، تفاسیر حالت های قرار گیری این نماد متفاوت بوده است. به صورت کلی حالت های شتر می تواند به صورت های زیر باشد:

  • شتر در حالت ایستاده
  • شتر در حال راه رفتن
  • شتر همراه با بار
  • شتر در حالت نشسته باشد
  • چند شتر پشت سر هم باشند
اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  نشانه پرنده در گنج یابی

 

نماد شتر در دفینه یابی

اگر نماد شتر را در حالت راه رفتن مشاهده کردید ، این بدان معنی می باشد که دفینه همراه آن جلوتر از خود نماد می باشد ، اما اگر در حالت ایستاده بود یعنی که دفینه در همان نقطه است. اما بر اساس نظریه های دیگر اگر نماد شتر را همراه با بار دیدید باید در اطراف نماد به دنبال بار واقعی آن بگردید و معمولا باید نشانه دوم را پیدا کنید. در حالت شتر نشسته باشد که در اطراف نماد باتلاق بیا غاری باشد باید در این دو مکان به دنیال دفینه ان باشید. بنابر ادعای برخی کاوشگران اگر چند شتر را به صورت پشت سرهم باشند باید با در زیر شتر آخری باشد.

با وجود همه این تفاسیر و نظریه ها باید گفت که بیشتر آن ها اصلا به واقعیت نزدیک نمی باشند و اکثرا وجود خارجی ندارند. البته در نشانه های گنج بیشترین مورد ها که با دفینه همراه بوده ساروج ها و پلمپها می باشند وگر نه بیشتر نماد هایی که در طبیعت مشاهده می کنید جنبه زینتی دارند.

 

 

نماد شتر در دفینه یابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.