نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

 

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

 

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

آشنایی با عقاب ها و نحوه زندگی آن ها :

عقاب یا تیز بال یا آلُه به گروهی از پرندگان شکاری عضو تیرهٔ عقابیان از راستهٔ شاهین‌سانان گفته می‌شود. حدود ۶۰ گونه از پرنده‌های شکاری عقاب نامیده می‌شوند که در ۱۱ سرده از خانوادهٔ عقابیان قرار می‌گیرند و بیشتر آن‌ها هم بومی اوراسیا و آفریقا هستند. عقاب‌ها به خاطر قدرتی که دارند، در بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان نماد جنگ و نیروی پادشاهی شناخته شده‌اند و تمثال ایشان بر روی بسیاری از سکه‌ها و بناهای تاریخی دیده می‌شود و بسیاری از کشورهای دنیا و سازمان‌ها و گروه‌های مختلف تصویر عقاب را به عنوان نماد خود انتخاب کرده‌اند.

 

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

مشخصات عقاب ها :

عقاب‌ها از نظر آناتومی و مشخصات پروازی به کرکس‌ها شباهت دارند اما سر آن‌ها بر خلاف کرکس‌ها پوشیده از پر است. عقاب‌ها از نظر ظاهری به سنقرها هم شباهت زیادی دارند اما معمولاً بزرگترند و فاصلهٔ دو سر بال‌های ایشان طولانی‌تر است. عقاب نیکوبار جنوبی کوچکترین نوع عقاب است که تنها ۴۵۰ گرم وزن دارد و بومی انحصاری جزایر نیکوبار در هند است. عقاب دریایی استلر با میانگین وزن ۶٫۷ کیلو و عقاب فیلیپینی با طول یک متر در کنار عقاب دم‌سفید و عقاب هارپی از بزرگترین انواع عقاب‌ها هستند.

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

شیوه زندگی عقاب ها :

عقاب‌ها تک‌همسرند و جفت خود را برای زندگی تا پایان عمر انتخاب می‌کنند و آشیانهٔ خود را با شاخه‌ها و ترکه‌های چوب در یک نقطهٔ مرتفع بر روی درخت‌های بلند یا صخره‌ها در داخل قلمر تغذیه‌ای خود می‌سازند و هر سال نیز از همان آشیانهٔ سال قبل استفاده می‌کنند. به طوری‌که آشیانهٔ آن‌ها با افزوده‌شدن فضولات و اضافه کردن سالانه هر سال بزرگتر شده و گاهی بیش از ۵۰۰ کیلوگرم وزن و تا سه متر پهنا پیدا می‌کند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  نماد مار در دفینه یابی و گنج یابی
نماد عقاب

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابینماد عقاب در دفینه یایی :

نماد عقاب در دفینه یابی یکی از نادرترین نماد های موجود در دنیا می باشد. این نماد دارای معانی و تفسیر های متفاوتی می باشد که قبل از توضیح آن ها ، این نکته را بررسی خواهیم کرد که چرا از این نماد استفاده می  کنند. عقاب در فرهنگ ایرانیان قبل از زرتشت پرنده ای مقدس بود است. ایرانیان عقاب را خدای طوفان ، سرور پرندگان ، نماد قدرت ، خوش یمن ، مظهر آسمانها و نشان پادشاهی ایرانیان می دانستند. در گذشته از پر عقاب در هنگام فوت بزرگان در کنار جسد آن ها استفاده می شده است.

نماد عقاب در گنج یابی :

شاید به همین خاطر بوده که عقاب یکی از پرنده هایی بوده که محبوب پادشاهان و شاهزادگان بوده است. بنابراین هنگام فوت آنها از نماد عقاب بر بالای مقبره پادشاهان استفاده می کردند. این نماد به دو صورت در دفینه یابی دیده می شود . یکی به صورت تندیس عقاب و دوم به صورت حلاکی شده بر روی سنگ.

 

نماد عقاب در دفینه یابی و گنج یابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.