ویژگی حیوانات در دفینه یابی (لاک پشت):
لاک پشت مهمیزدار :
از خانواده لاک پشتهای زمینی است. طول لاک آن به ۲۵ سانتی متر می رسد. در سراسر فلات ایران یافت می شود. در مزارع، باغها و هر جا که گیاه کافی وجود داشته باشد زندگی می کند.
لاک پشت برکه ای خزری :
از خانواده لاک پشتهای برکه ای است. طول لاک آن به ۲۳ سانتی متر می رسد و رنگ آن قهوه ای زیتونی یا سبز زیتونی است. ساکن استانهای شمالی، غربی، جنوب غرب، لرستان و فارس و بوشهر است.
لاک پشت برکه ای اروپایی :
از خانواده لاک پشتهای برکه ای است که در برکه، تالاب و آبهایی با جریان کند زندگی می کنند. همه چیز خوار است و از گیاهان آبزی، حشرات، ماهی و دوزیستان تغذیه می کند.طول لاک آن به ۲۰ سانتی متر می رسد. در مجاورت کناره دریای خزر تا آذربایجان شرقی زندگی می کند.
لاک پشت چرمی :

ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و بزرگترین لاک پشت جهان محسوب می شود با طول لاک برابر ۲٫۷ متر و وزن ۷۲۵ کیلوگرم . از وجود آن در سالهای اخیر اطلاعی در دست نیست. احتمال انقراض آن وجود دارد.
لاک پشت زیتونی ریدلی :
از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است.
لاک پشت عقابی :

ساکن خلیج فارس و دریای عمان است. زندگی کاملا دریایی دارد. طول لاک آن به ۷۵ سانتی متر می رسد.
لاک پشت سبز :

از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و زندگی کاملا دریایی دارد و طول لاک آن به ۱۱۰ سانتی متر می رسد.
لاک پشت سرخ :

از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و زندگی کاملا دریایی دارد و طول لاک آن به ۱۵۰ سانتی متر می رسد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  تندیس خرس

لاک پشت غول پیکر گالاپاگوس:
حداقل ۱۳ گونه از لاک پشتهای غول پیکر وجود دارد ، که در جزایر گالاپاگوس زندگی می کنند . چهره هر کدام از آنها اندکی با گونه های دیگر تفاوت دارد که مناسب زیستگاه و رژیم غذاییشان است . برای مثال : بعضی گونه ها دارای گردنی دراز هستند که آنها را قادر می سازد به گیاهان بلندتر دسترسی پیدا کنند

.محل زیست: زمینهای خشک و سنگی

پراکندگی: جزیره گالاپاگوس
نحوه تولید مثل: ماده دسته های ۱۵ عددی تخم را در خاکهای خشک و ماسه ای می ریزد .
رژیم غذایی: گیاهان شامل کاکتوس

لاک پشت جنگلی:
این لاک آب شیرین ، در دریاچه های شمالی عظیم ایالات متحده و کانادا جاییکه زمستان را با خواب زمستانی پشت سر می گذارد زندگی می کند. لاک پشت جنگلی قسمت اعظم زندگی خود را بیرون از آب و در مکانهای مرطوب سپری می کند . او از چنگالهای تیزش برای کنار زدن برگها و گیاهان برای جستجوی غذا ، استفاده می کند.

محل زیست: جنگلها ، زمینهای مردابی

پراکندگی : شرق کانادا ، شمال شرقی آمریکا
نحوه تولید مثل: ماده ها دسته های ۸ تایی از تخمها را در اواخر بهار می ریزند . بعد از تقریباَ ۴ ماه نوزادان سر از تخم بیرون می آورند.

رژیم غذایی: کرم ها ، حلزونهای دریایی ، حشرات و میوه ها

لاک پشت بیابانی:
این لاک پشت در صحراهای شمالی آمریکا زندگی می کند . او از گیاهان تغذیه می کند و بر خلاف دیگر حیوانات صحرایی ، در طی پاهای جلویی مسطحی است ، که از آنها برای کندن حفره های باریک استفاده می کند. او از این حفره ها به عنوان اقامتگاه زمستانی استفاده می کند.
محل زیست: کویر و تیغانستانها
پراکندگی: غرب آمریکا و مکزیک
نحوه تولید مثل : ماده تا تخم می ریزد. در حدود ۴ ماه طول می کشد که نوزادان سر از تخم بیرون بیاورند.
رژیم غذایی: گیاهان کویری از قبیل کاکتوس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.