چرا پادشاهان تاج به سر می‌گذاشتند ؟

۱۵۶-۱

رادیو بین‌المللی چین (CRI): تاج در کارتون‌ها و فیلم‌ها نماد پادشاهی است. شخصیت پادشاه همیشه یک تاج بر سر دارد و پرنس نیز زمانی پادشاه می‌شود که تاج را بر سر می‌گذارد. در خیلی از داستان‌ها هم دعوا سر تاج رخ می‌دهد.

اگر دقت کرده باشید، بیش‌تر تاج‌ها دارای یک الماس بزرگ در وسط و نیز جواهرات کوچک و بزرگی بر روی بدنه هستند. به همین علت نگهداری و نمایش یک تاج در موزه، ممکن است سارقان را وسوسه کند. همچنین وجود الماس و جواهرات ریز و درشت دور تاج، آن را سنگین می‌کند. اما چرا در طول تاریخ، پادشاهان راحت‌طلب، به جای تحمل سنگینی وزن تاج روی سر خود، چیز دیگری را برای نماد پادشاهی خود انتخاب نکردند؟

راز استفاده پادشاهان و ملکه‌ها از تاج چیست؟ جواهرات در حقیقت همان سنگ‌های طبیعی هستند که ظاهری جذاب دارند و گاهی پس از تراش‌کاری زیباتر می‌شوند. در طول تاریخ، ساختن تاج پادشاه بر عهده شخص جواهرساز بوده است. گاهی ساخت یک تاج ماه‌ها یا سال‌ها طول می‌کشید. علت طولانی شدن زمان اتمام ساخت تاج، دستور پادشاه برای جست‌وجوی سنگ‌های خاص بوده است. آیا پادشاه و جواهرساز تنها در پی زیبایی ظاهری و یا افزایش ارزش و بهای سنگ‌های تاج بوده‌اند؟ آیا انتخاب سنگ‌های جواهر، اصول خاصی داشته است؟

۱۵۶-۲

پاسخ تمام پرسش‌ها در دو کلمه نهفته است: «انرژی سنگ‌ها».

پادشاهان چگونه از انرژی سنگ‌های روی تاج استفاده می‌کردند؟ یک سنگ چگونه می‌تواند انرژی داشته باشد؟ آیا سنگ‌ها موجوداتی زنده هستند؟

انرژی نور

«هرمز نبیری»، سنگ‌شناس و یک کلکسیونر است. در کارگاه او علاوه بر سنگ‌های طبیعی یا تراش‌خورده شگفت‌آور، مجموعه‌ای از انگشتر و گردنبندهای بسیار قدیمی ایرانی، چینی و ژاپنی و حتی وسایلی مانند فانوس، ظروف غذاخوری، اسلحه و تله شکاری وجود دارد که آن‌جا را شبیه یک موزه کرده است.

نبیری درباره انرژی سنگ‌ها به گزارشگر رادیو بین‌المللی چین (CRI)، توضیح می‌دهد: «بیش‌تر کسانی که هر هفته روزهای تعطیل به کوه‌ها می‌روند،

۱۵۶-۳

می‌گویند که وقتی در کوه هستند، آسوده تنفس می‌کنند و آرامش دارند. اما در حقیقت، تنها هوای کوهستان نیست که به انسان آرامش می‌بخشد. این، نیروی منتشر شده از سنگ‌های دل کوه است که به انسان انرژی مثبت می‌دهد. آهن، نیترات، سدیم، منیزیم و… از عناصر وجودی ما هستند که در دل سنگ‌ها و کانی‌ها وجود دارند. پس می‌توان گفت که سنگ‌ها زنده هستند. ما روزی به نور الهی می‌رسیم اما سنگ‌ها از میلیاردها سال قبل به این درجه از رشد رسیده‌اند. وجود اکسید آهن، رنگ خون ما را قرمز کرده است. من وقتی در کارگاهم سنگ سیاه آهن را تراش می‌دهم، دست‌هایم قرمز می‌شود. همان‌طور که خون خرچنگ به علت وجود منیزیم در آن، سبز رنگ است.»

درمان بیماری‌های روح

«نبیری»، وجود هاله را این‌گونه توضیح می‌دهد: «وجود انسان از دو قسمت تشکیل شده است. نخست جسم فیزیکی که بخش قابل رؤیت بدن که دارای وزن است و دوم، جسم حیاتی که بخش غیرقابل رؤیت بدن ما است. پیشتر شنیده‌اید که برخی معتقدند انسان‌ها به دور خود هاله‌ای دارند. این هاله که رنگ آن در افراد مختلف متفاوت است، می‌تواند گویای روحیات و همچنین وضعیت جسم حیاتی فرد باشد. »

طبق گفته‌های این سنگ‌شناس، همان‌طور که بروز علامت‌هایی چون تغییر رنگ چهره، زبان و چشم‌ها و وجود آثار کبودی در بدن به تشخیص بیماری ما کمک می‌کند، بررسی رنگ‌های هاله دور انسان نیز می‌تواند منعکس‌کننده وضعیت روحی فرد باشد.

در واقع اگر هاله شخصی دچار مشکل و ضعف باشد، می‌توان با اطمینان گفت که او دچار ناراحتی یا ضعف روحی است. این ضعف‌ها می‌توانند عامل اصلی بروز رفتارهایی چون تندخویی، خباثت و یا حتی برعکس آن، بی‌تفاوتی و بی‌خیالی بیش از اندازه و ترحم شدید در فرد باشند. در نتیجه اگر امکانات رؤیت هاله وجود داشت، می‌توانستیم به بسیاری از مشکلات روحی خود و علت‌های آن پی ببریم. وجود دستگاهی با کاربری رؤیت هاله و تشخیص ضعف‌های روحی انسان، تنها یک سوژه جذاب برای فیلم‌های تخیلی نیست. اکنون پزشکان و متخصصان با استفاده از دوربین «کرنلیان» قادر هستند از هاله انسان عکاسی کنند. آن‌ها از تمام بدن فرد عکس می‌گیرند و سپس به بررسی وضعیت هاله می‌پردازند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  سنگ نگاره...

چاکراها

۱۵۶-۴

«نبیری» تلاش می‌کند خیلی ساده و کوتاه درباره انرژی صحبت کند: «جسم حیاتی انسان از هفت رنگ اصلی طیف خورشیدی: قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش تشکیل شده و دارای هفت «چاکرا» است. «چاکرا»ها از طریق فکر و احساس، بر روی جسم فیزیکی تأثیر مستقیم می‌گذارند. آن‌ها انرژی‌ها را از محیط اطراف دریافت کرده و به جسم حیاتی منتقل می‌کنند. همان‌طور که قلب و رگ‌ها خون را به تمام بدن می‌رسانند، چاکراها نیز عمل دریافت و گردش انرژی در بدن را انجام می‌دهند. هر یک از چاکراها در نقطه‌های مشخصی از بدن قرار دارند و هر کدام نورهای یک رنگ خاص را دریافت می‌کنند. چاکرای اول در پایه ستون فقرات قرار دارد و رنگ آن قرمز است و چاکرای چهارم در قلب و سبزرنگ است. چاکرای هفتم در تاج سر است و رنگ آن بنفش است.»

اگر یک چاکرا بسته شود یا بیش از اندازه باز باشد، توازن جریان حرکتی نور در بدن دچار مشکل می‌شود. برای مثال زمانی که چاکرای یک زیاد بسته شود، فرد خسیس و خبیث خواهد شد اما اگر همان چاکرا زیادی فعال باشد فرد، ولخرجی می‌کند و کنترلی روی این رفتار خود ندارد.

اگر طیف‌های قرمز در بدن کافی نباشد، بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی، تب، التهاب، ضعف، کمبود نیروی حیاتی و چاقی به بدن هجوم می‌آورد. برای درمان این بیماری‌ها بایست با به کار بردن سنگ‌های قرمز، طیف قرمز را به بدن وارد کرد. سنگ‌ها در تماس مداوم با پوست، انرژی و طیف رنگی را به بدن تزریق می‌کنند و فرد از بیماری رها می‌شود.

درباره تاج پادشاهان باید بدانید که چاکرای هفت مرکز دریافت انرژی‌های مؤثر بر قدرت تصمیم‌گیری است و پادشاه تاج را بر روی سر خود می‌گذاشت چون می‌دانست الماس وسط آن، این چاکرا را تغزیه نوری می‌کند. وجود سنگ جواهرات دیگر به کار رفته در تاج نیز به علت خاصیت هر یک از آن‌ها بوده است.

به گفته نبیری، به علت وجود سنگ‌های متعدد و وجود انرژی مثبت قوی، او و کسانی که به کارگاهش می‌آیند هرگز تا زمانی که آنجا هستند احساس خستگی روحی نمی‌کنند. گفته می‌شود استفاده از سنگ‌های خوشه‌ای (سنگ‌های بزرگ طبیعی و دست‌نخورده) در محل کار، اضطراب و خستگی را کاهش داده و از فشار عصبی کارمندان جلوگیری می‌کند. حتی وجود یک سنگ آرامش‌بخش مانند مالاکیت داخل اتومبیل، بر اعصاب راننده مؤثر خواهد بود.

سنگ‌درمانی در ایران

جوشاندن شیر در ظرف نقره که در قدیم مرسوم بوده، در واقع یون مثبت فلز نقره را آزاد کرده و وارد شیر می‌کند و نگهداری کودک مبتلا به بیماری سرخک در اتاق قرمز رنگ نیز نشانه شناخت انرژی سنگ‌ها و طیف‌های نوری در زمان‌های قدیم است.

از زمان رواج گیاه‌درمانی و سنگ‌درمانی علمی در کشورهایی مانند چین و هند، ۲۰ درصد از آمار بیماری‌ها کاسته شده است و این روند ادامه دارد. این که گسترش سنگ‌درمانی می‌تواند بیماری‌ها و تقاضای دارو در کشور را کاهش دهد، یک حقیقت است. اما باید در نظر داشت که این طب بایست توسط متخصصان صورت گیرد. زیرا قرار دادن اشتباه یک سنگ در ناحیه یک چاکرای دیگر، به بدن آسیب وارد کرده و جریان انرژی هاله را دچار مشکلات جدی می‌کند.

در ایران معادن سنگ‌های گران‌بها به وفور وجود دارد. یاقوت در دل سنگ مرمر است ولی ما بدون توجه به این مسئله، مرمر را صادر می‌کنیم یا در نمای ساختمان استفاده می‌کنیم. گاهی در کارگاه‌های سنگ‌بری هنگام تراش سنگ مرمر تیغه دستگاه‌های برش قفل می‌شود، زیرا یاقوت دارای درجه سختی ۹ است و زیر تیغ سنگ‌بری آسیبی نمی‌بیند.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  گنج امام زاده ها

«نبیری» با اشاره به این که دوربین «کرنلیان» در ایران هم استفاده می‌شود، می‌گوید: «هنگام مشاهده و بررسی تصویر هاله، وجود نقاط حفره‌‌ای شکل یا بیش از حد روشن، به ترتیب نشانه فقر یا ازدیاد انرژی است.» کلید اصلی درمان، کشف علت آن است. وقتی کسی بداند که کدام چاکرای بدنش دچار مشکل است، با استفاده از سنگ مخصوص آن می‌تواند ضعف خود را حل کند.

اگر سنگ انرژی‌زا را درون یک ظرف آب‌نمک گذاشته، آن را به مدت پنج ساعت مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید، نور خورشید انرژی سنگ را فعال می‌کند و همچنین نمک آب نیز نیروی منفی و آلودگی را از آن می‌زداید. اگر سنگ را چند ساعت دیگر در یک ظرف آب سالم نگهداری کنید، انرژی سنگ وارد آب می‌شود که نوشیدن آن سرشار از انرژی مثبت و مؤثر است.

انواع سنگ‌ها

استفاده از سنگ‌ها (جز طلا برای آقایان) به عنوان انگشتر یا گردنبند در شرع حرام نیست و روایات بسیاری مبنی بر مزایای استفاده از سنگ‌های مختلف وجود دارد. البته بیش‌تر ما سنگ‌های عقیق و فیروزه را می‌شناسیم. این در حالی است که متولدین هر ماه، سنگ‌هایی دارند که اگر از آن‌ها استفاده کنند، انرژی‌های مثبت خود را تقویت کرده و ضعف‌هایشان را برطرف می‌کنند.

برخی سنگ‌ها و خاصیت‌های آن‌ها:

زمرد: درمان ناراحتی‌های قلبی – افزایش قدرت حافظه – درمان بیماری‌های چشم

یشم خطایی: سنگ نیرو و شهامت – کاهش مشکلات روانی – درمان کم‌خونی

یشم: درمان مشکلات قلبی – استحکام روابط – آرامش‌دهنده – تقویت حافظه – ضد اضطراب

یاقوت: برطرف‌کننده خستگی – درمان ناتوانایی‌های جنسی – افزایش اعتمادبه‌نفس و سلامتی خون

یاقوت کبود: تسکین سردردهای شدید – ترمیم سلول‌های پوست، مو و ناخن

چشم ببر: حمایت‌گر – ضد استرس – افزایش شجاعت و اعتماد به نفس – تقویت ستون مهره‌ها

ساردوئین: استحکام مهره‌ها – تقویت غده تیروئید و کبد

رز کوارتز: درمان مشکلات قلبی – ضد اضطراب – آرامش‌بخش – درمان نازایی

کوارتز شفاف: افزایش انرژی فرد – نیروبخشی به چاکراها – سنگ محافظ برقرارکننده تعادل – از بین‌برنده هر نوع انسداد انرژی در بدن

پریدوت: رهاسازی عصبانیت – سم‌زدائی کبد – حیات‌بخش و انرژی‌زا

۱۵۶-۵

اوپال: مؤثر برای معده و ورم روده – تقویت قلب – تسکین افسردگی

گارنت: افزایش شجاعت و اعتماد به نفس – استحکان شخصیت – افزایش سطوح انرژی در بدن

فلوریت: تسریع روند بازتولید سلول‌های پوست – درمان زخم‌معده – بهبود سیستم حرکتی استخوان‌ها – تقویت قوه یادگیری

عقیق خزه: تعادل درصد خون – تقویت لوزالمعده – افزایش قدرت ایمنی بدن

لاجورد: گشودن کانال انرژی بدن – افزایش قدرت بیان – درمان اختلالات گلو و تیزروئید و گردن – بهبود سیستم ایمنی – کاهش درد – بهبود خواب شب

مالاکیت: برقراری تعادل در سیستم عصبی – ضدافسردگی – سم‌زدا – آرامش‌بخش

۱۵۶-۶

اوپال: مؤثر برای معده و ورم روده – تقویت قلب – تسکین افسردگی

گارنت: افزایش شجاعت و اعتماد به نفس – استحکان شخصیت – افزایش سطوح انرژی در بدن

فلوریت: تسریع روند بازتولید سلول‌های پوست – درمان زخم‌معده – بهبود سیستم حرکتی استخوان‌ها – تقویت قوه یادگیری

عقیق خزه: تعادل درصد خون – تقویت لوزالمعده – افزایش قدرت ایمنی بدن

لاجورد: گشودن کانال انرژی بدن – افزایش قدرت بیان – درمان اختلالات گلو و تیزروئید و گردن – بهبود سیستم ایمنی – کاهش درد – بهبود خواب شب

مالاکیت: برقراری تعادل در سیستم عصبی – ضدافسردگی – سم‌زدا – آرامش‌بخش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.