کشف اجساد تاریخی در تپه باستانی شهر الوند

کشف اجساد تاریخی در تپه باستانی شهر الوند

تصاویر زیر مدتی است که در فضای بین شهروندان الوندی و حتی قزوینی دست به دست می شود.

کشف اجساد تاریخی در تپه باستانی شهر الوند

ماجرا از این قرار است که شهرداری الوند برای تعریض بلوار خلیج فارس و ساخت باند کندرو در مسیر ورودی به شهر الوند، با مشکلی در خصوص وجود تپه ایی باستانی مواجه بود که در نهایت با هماهنگی انجام شده با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان، کاوش این تپه باستانی ( واقع در روبروی شرکت نیرومحرکه) آغاز شد که این عملیات هنوز هم ادامه دارد.

با آغاز و ادامه کاوش ها در این تپه باستانی،  بازار شایعات نیز رونق گرفته و خبر های متنوعی در سکوت مسئولان مربوطه ایجاد شد که در برخی از  این شایعات، از کشف اجساد انسان و شهری تاریخی خبر داده شده است.

به هر حال ، بازار داغ شایعات تا جایی ادامه پیدا کرد که که شهردار الوند درسخنان پیش ازخطبه های نمازجمعه شهرالوند نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرد که “حتی یک قاشق هم پیدانشده است”.

امااین پایان ماجرا نبوده و ظاهرا این شایعه همچنان درحال گسترش است.

یدالله لطفی مجددا درجلسه ی شورای اداری شهرستان البرز که سه شنبه  این هفته (۱۵/۱۰/۹۴) برگزار شد عنوان کرد: « بنده درشبکه های مجازی مشاهده کردم که شایعاتی مبنی بر پیداشدن اشیاء قیمتی پخش شده ولی تاکنون چیزی پیدا نشده است».

لازم به اشاره است که چندی پیش، تصاویری  با عنوان پیدا شدن اشیاء قیمتی در پی تعریض جاده ی حسن آباد به سنندج منتشر شده بود که کانال خبرگزاری فارس طی خبری این موضوع را  تکذیب کرد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  کشف یک قطار پر از طلا و جواهرات در لهستان

تصاویر مطلب فوق نیز به کشف هزاران قبر قدیمی وابسته به کشته شدگان مسیحی در سال ۱۵۷۸ میلادی در شهر رم مربوط می‌شود که تمامی این اجساد همگی با لباس‌های فاخر و جواهرات تقدیس شده‌اند که به اعتقاد آنها،  نشانه راحتی و آسایش در زندگی پس از مرگ است.

کشف اجساد تاریخی در تپه باستانی شهر الوند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.