کشف یک گنج‌ تاریخی توسط کلمبیایی‌ها

31ژانویه - توسط ادمین - ۰ - در آثار

کشف یک گنج‌ تاریخی توسط کلمبیایی‌ها

 

 

رئیس جمهور کلمبیا از کشف بقایای یک کشتی اسپانیایی با محموله جواهرات در آب های بندر «کارتاخنا» این کشور خبر داده که بیش از ۳۰۰ سال پیش غرق شده بود.

کشتی افسانه ای «سن خوزه» در سال ۱۷۰۸ میلادی با محموله زمرد و طلا و نقره و جواهراتی که از مستعمره های اسپانیا در آمریکای جنوبی جمع آوری شده بود به مقصد اسپانیا  می‌رفت که توسط انگلیسی ها غرق شد.

به گزارش یورونیوز،این کشتی بخشی از ناوگان پادشاه فیلیپ پنجم بود و محموله آن اگر به مقصد می رسید در جنگ موسوم به «جنگ جانشینی اسپانیا» علیه انگلیس صرف می شد.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا کشف بقایای سن خوزه و جواهرات آن را یکیاز بزرگترین گنج‌های کشف

شده در کل تاریخ خوانده است. رئیس جمهوری کلمبیا اعلام کرده به زودی این گنج در موزه به نمایش عمومی در می‌آید.

کشف یک گنج‌ تاریخی توسط کلمبیایی‌ها

وی گفت که یک تیم از کارشناسان بین المللی، نیروی دریایی کلمبیا و سازمان باستان شناسی این کشور بقایای این کشتی را هفته گذشته در آب های جزیره «بارو» کشف کرده اند.

سن خوزه موضوع دعوای حقوقی بین دولت کلمبیا و شرکتی مستقر در آمریکا بوده است که ادعا می کند در سال ۱۹۸۱ میلادی منطقه ای را که کشتی در آن غرق شد شناسایی کرده بوده است، ادعایی که دادگاهی در آمریکا با رد آن در سال ۲۰۱۱ میلادی تمام گنج کشتی را متعلق به دولت کلمبیا دانسته بود. ارزش محموله و طلا و جواهرات این کشتی غرق شده بین ۴ تا ۱۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  تصاویر دیدنی از تخت سلیمان

 

کشف یک گنج‌ تاریخی توسط کلمبیایی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *