گالری ملی هنر واشینگتن دی سی

گالری ملی هنر واشینگتن دی سی

گالری ملی هنر واشینگتن دی . سی ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۳۷ میلادی توسط قطعنامه ای در اختیار عموم قرار گرفت. این گالری واقع در تفرجگاه ملی بین خیابان های ۳ و ۹ می باشد.

در ابتدا اندرو ویل مونون یک مجموعه هنری قابل توجه و بودجه ای برای ساخت و ساز ساختمانی که بعدها به نام گالری ملی هنر شهرت یافت اختصاص داد و پس از آن این مجموعه شامل آثار هنری بزرگ اهدا شده توسط ایلساطون بروس، لیسنگ جی، روزولت، ساموئل هنری کراس، راش هوسیون کراس، پیتر  ویدنر، جوزف ایدنر و چستر دیل شد.

این گالری شامل نقاشی ها، مجموعه عکس ها، مدال ها و هنرهای تزئینی از دوران وسطی تاکنون را در خود جای داده است و از نقاشی های به جا مانده لئوناردو داوینچی، ون گوگ و رامبراند تا آثار هنری خلق شده توسط الکساندر کالدر را در این مجموعه بی نظیر میتوان مشاهده کرد.

ساختمان گالری ملی هنر شامل ساختمان غربی و شرقی است که به صورت نئوکلاسیک و توسط جان راسل پاپ طراحی و ساخته شده است و در نوع خود یکی از بزرگترین موزه های آمریکای شمالی به شمار می رود.

گالری ملی هنر واشینگتن دی سی

ساختمان غربی و شرقی این گالری توسط یک گذرگاه زیرزمینی با هم ارتباط دارند، ساختمان غربی متشکل از سنگ مرمر صورتی شبیه رونتدایی در پانتئون رم ساخته شده اند و نقاشی ها و مجسمه هایی از دوره قرون وسطی تا اواخر قرن نوزدهم را نمایش می دهد.

ساختمان شرقی این گالری که توسط معمار I.M ساخته شده است طرحی از عدد در هندسه را نشان می دهد و به دو مثلث بزرگ و کوچک تقسیم می شود که یکی برای کارکرد عمومی موزه و دیگری به عنوان مرکز مطالعه و تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  قلعه کرایژیوار قلعه ای صورتی در اسکاتلند

۲۱ اثر از موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ که در آن شاهکار هایی از آلبا مادونا و روکش تیتانیان با آینه دیده می شود جزو اولین آثار تاریخی فاخر هنری موجود در این گالری می باشد که توسط مونون از شوروی سابق خریداری شد.

گالری ملی هنر واشینگتن دی سی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.