گنج یابی و دفینه یابی

گنج یابی و دفینه یابی

در گنج یابی و دفینه یابی باید اطلاعات فرد درباره انواع لایه های خاک گنج یابی و دفینه یابی و لایه شناسی بسیار زیاد باشد تا بتواند به هدف نزدیک شود . چرا که شناسایی نوع خاک در دفینه یابی بسیار موثر است. بررسی سطحی و تشخیص لایه های متفاوت خاک شرط اصلی میباشد.در دفینه یابی و باستان شناسی قبل از انجام هرگونه حفاری باید بررسی های سطحی را انجام داد و یافته های خود را ارزشگذاری نمود.انسانها بر روی خاکهایی که زندگی می کنند آگاهانه و یا به طور طبیعی رد و نشانه هایی می گذارند.هر نوع تغییر بر روی طبیعت دست نخورده یک نوع رد و نشانه و یا لایه هایی به وجود می آورد.این لایه ها که به وسیله انسانها به وجود می آید اگر کمی دقت کنیم بعد از گذر صدها و یا هزاران سال قابل شناسایی هستند گنج یابی و دفینه یابی.این تفاوتها به شکلهای قاب فهم زیر معنا می شوند.
برای طلسمات دو تا مسال میزنم که بدانیم اصلا با طلسم روبرو شدیم یا نه. فرض میکنیم.

در جائی کار مکنیم که به آب خوردیم و کار مشکل میشود. اگر در آّب رفتیم و بیرون آمدیم

و دیدیم خشک هستیم این طلسم است و اگر بیرون آمدیم و خیس بودیم این طلسم نیست

بلکه به آب واقعی خوردیم یا در جائی که احساس میکنیم طلسم مار دارد باید یکی از مارها

رو بگیریم اگر از دستمان رد شد و نتوانستیم آن را بگیریم طلسم گنج یابی و دفینه یابی است و اگر توانستیم آن را بگیریم ، این دیگر طلسم نیست.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  نسخه های معروف به درویشی

گنج یابی و دفینه یابی

خوب حالا یک پیش زمینه ای هم در مورد تله ها برای شما بگم. تله نیز به دو دسته تقسیم میشود.

تله هایی که به آنها بار میدهیم تا عمل کنند و تله هایی که ار گنج یابی و دفینه یابی آنها بار میگیریم تا عمل کنند.

که هر دو به صورت مکانیکی عمل میکنند.

هر کدام از این دو نوع تله خود به انواع گوناگون تقسیم میشوند گنج یابی و دفینه یابی که کار کرد همه آنها به همینشکل است.
دفینه یابی برای شناختن ساختار و لایه های خاک از رشته ژئولوژی( زمین شناسی ، علمی که درباره زمین و چگونگی مواد و ترکیبات و تغییرات آن بحث می کند.) استفاده نمود تا گمراه نشویم.

گنج یابی باید از روشهای آرکولوژیک (باستان شناسی) گنج یابی و دفینه یابی در تحقیقات مقدماتی و سطحی و در حفاری استفاده نمود تا شانس موفقیت شما بالاتر برود .

برای فهم اینکه آثاری که بدست آمده از چندین و چه کانی هایی تشکیل شده و یا چه نوع سنگ قیمتی در ساخت آن استفاده شده باید از شاخه کانی شناسی که یکی از شاخه های زمین شناسی است استفاده کرد.

محاسبه تقریبی هزینه های جستجو بررسی و حفاری کردن باعث برنامه ریزی دقیق و موفقیت در کار می شود.

برای شناخت اشکالی که بر روی صخره ها حک شده و همچنین شناخت آثار تاریخی بدست آمده باید تاریخ هنر و تاریخ تمدنها را مطالعه نمود و استفاده کرد.

حفاری کردن همانند یک عملیات است قبل از اینکه خاک را زیر و رو گنج یابی و دفینه یابی کنید باید داده ها و نشانه های سطح خاک را به شکل خوبی تجزیه و تحلیل کرد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  عمارت خسروآباد سنندج

در زیرخاکی ها باید برای زودتر رسیدن به هدف باید از تکنولوژی استفاده کرد.

در گنج یابی بسیاری از نشانه ها و اشکال به شکل الفبایی و طبق قواعد ریاضی بدست می آیند.برای حل کردن این معماها باید از علم هندسه که شامل مجموع قوانینی مانند یادگیری زبان علائم و نشانه ها , اندازه گیری طول و عمق, واحدهای اندازه گیری در ریاضی که این قوانین در بسیاری از گوردخمه ها تومولوسها و بسیاری از دفینه های شخصی رعایت شده است استفاده نمود .

در دفینه یابی برای یادگیری جنبش ها و ساختار قومی و دینی گنج یابی و دفینه یابی جوامع باستانی باید تاریخ ادیان را مطالعه و استفاده کرد.

برای پیدا کردن گنج باید از اطلاعات مردم که شامل افسانه ها داستان ها گنج یابی و دفینه یابی و باورها که مربوط به منطقه مورد کاوش شماست نت برداری کرد یادتون باشه گاهی نکته ای کوچک کاری بزرگ انجام می دهد البته معمولا این جور افسانه ها با اغراق همراه است اما همه این ضرب المثل رو شنیدیم که میگه تا نباشد چیزکی مردم نگویند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.