گورستان های عجیب جهان ۲

گورستان زیر زمینی پاریس | Catacombs of Paris
گورستان زیرزمینی پاریس یا کاتاکومب پاریس (Catacombs of Paris) را حتما می شناسید! این قبرستان در واقع سردابه ‌ای در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است گورستان های عجیب جهان ۲ که محلی برای نگهداری بقایای جمجمه ای حدود ۶ میلیون نفر است. این سردابه به خاطر سبک چینش عجیب و غریب استخوان‌ها معروف شده است. البته داستان‌های فراوانی از وقوع اتفاقات ماوراءالطبیعه ی مختلف تا مواجهه با ارواح در این سرداب هر چند وقت یک بار به گوش می ‌رسد.

گورستان های عجیب جهان ۲

 قبرستان اُکونواین، ژاپن | Okuno-in
اُکونو این (Okuno-in) نام یک روستا در کشور ژاپن است که قبرستانی عجیب و غریب با داستان و روایاتی عجیب تر دارد. می گویند که مؤسس مکتب ژاپنی شینگن، کوبو دائیشی که در این مکان دفن شده است روزی دوباره همراه پیروان و یارانش دوباره متولد خواهند شد. اما ترسناکی این قبرستان فقط به همین جا محدود نمی گردد. گورستان های عجیب جهان ۲ در این قبرستان خانواده هایی که فرزندان مرده‌ شان را در این قبرستان دفن می نمایند، برای سوگواری در این مکان، برای یادبود فرزند خود، مجسمه ای از این راهب را با پیشبند و کلاه نوزادی را بر سر قبرها می‌گذارند. تصور کنید چه صحنه ی عجیب و غریب و حتی شاید ترسناکی است!
قبرستان مری، رومانی | The Merry Graveyard
قبرستان مری (The Merry Graveyard) که در رومانی قرار دارد، توسط یک نجار ساخته شد. این نجار عجیب و غریب در سال ۱۹۳۰ میلادی تصمیم گرفت تا تصویری از مرگ افراد مرده را بر روی چوب حک کند تا نشان دهد آن‌ها چگونه مرده ‌اند. وی سپس یک شعر کوتاه درباره دفن فرد فوت شده بر روی سنگ قبر آنان می‌نوشت. می گویند گورستان های عجیب جهان ۲ که هر شخصی که وارد این قبرستان می گردد، به نحوی بیشتر از حد طبیعی دچار ناراحتی می گردد.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  فیلم چند دخمه بازشده

گورستان های عجیب جهان ۲
کَپِلا دوزوسوس، پرتغال | Capela dos Ossos
کَپِلادوزوسوس (Capela dos Ossos) که در کشور پرتغال قرار گرفته است،گورستان های عجیب جهان ۲  در زبان پرتغالی به معنای نیایشگاه استخوان‌ها معنی می گردد. زمانی که در این قبرستان وارد می شوید، دو اسکلت کاملا ایستاده و استخوان‌ و جمجمه‌ هایی را می بینید که با سیمان درون دیوارهای این قبرستان جای گرفته ‌اند. گورستان های عجیب جهان ۲ دیدن این صحنه ها بی شک وحشتناک باعث ترس هر بیننده ای می گردد. می خواهید ترستان بیشتر شود؟ سازندگان این قبرستان برای این که بیشتر شما را هیجان زده نمایند بر سر در این قبرستان اینگونه نوشته اند: ما استخوان‌ها که در اینجا آرمیده‌ایم، در انتظار شما هستیم!
قبرستان قدیمی، چک | Old Cemetery
قبرستان قدیمی (Old Cemetery) که در کشور چک قرار گرفته است، دریکی از محله های قدیمی شهر پراگ قرار گرفته است. این قبرستان از اوایل قرن ۱۵ میلادی تا اواخر قرن ۱۸ میلادی مورد استفاده بوده است. نکته ی عجیبی که درباره ی این قبرستان وجود دارد این است که نمی توان حدس زد که در این قبرستان چند مرده دفن شده است زیرا این قبرها چندین لایه ی نا معلوم دارند! داستان های زیادی از اشباح این قبرستان در بین مردم روایت می شود.

گورستان های عجیب جهان ۲
قبرستان کاپوچین، ایتالیا | Capuchin
قبرستان مسقفی را تصور کنید که از پایین تا به بالای آن به ظرافت هر چه تمام تر، با جسد ۴ هزار راهب کاپوچین (Capuchin) زینت داده شده باشد! در هر بخش این تزئینات استخوانی نیز نیز انواع مختلفی از استخوان ها به چشم می‌ خورد. گورستان های عجیب جهان ۲ ردر این قبرستان که در کشور ایتالیا واقع شده است، مکان هایی به نام دخمه ‌ی استخوان‌های لگن و یا دخمه‌ ی جمجمه‌ ها وجود دارد! زیر کتیبه ی مجسمه ای به نام مرگ در این دخمه اینگونه نوشته شده است: آنچه اکنون هستید، زمانی ما نیز بودیم و آنچه اکنون ما هستیم، زمانی شما خواهید بود.
سردابه ی سِد لِک، چک | Sedlec Ossuary
سردابه ی سِد لِک (Sedlec Ossuary) کلیسایی است که در کشور چک قرار گرفته ایست. این قبرستان کلیسایی در شهر سدلک قرار دارد. در این سردابه اسکلت های ۴۰ تا ۷۰ هزار فرد وجود دارد که استخوان‌هایشان برای تزئین و دکور کلیسا استفاده شده است! گورستان های عجیب جهان ۲ مردم می گویند که ارواح این سردابه شوخ هستند و می خواهند تا با مردم خوش و بش نمایند!!

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  انواع قبور
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.