معنی و مفهوم جوغن مثلث

معنی و مفهوم جوغن مثلث

معنی و مفهوم جوغن مثلث,علامت جوغن مثلث روی سنگ,گنج و دفینه جوغن مثلث را برای شما عزیزان قرار دادیم . جوغن یا جوغان مثلث نشانه چیست ؟ آیا جوغن مثلث بر روی سنگ نشانه وجود گنج و دفینه میباشد ؟ دفینه جوغن مثلث در کجا قرار دارد؟ تفسیر و کارشناسی کامل و جامع نماد و علامت جوغن مثلث در دفینه یابی آیا در جوغن مثلث گنج دفینه عتیقه و زیرخاکی وجود دارد ؟ معنی و مفهوم سنگ نگاره جوغن مثلث در دفینه یابی تفسیر و رمزگشایی نماد مثلث و جوغن مثلث در گنج یابی و دفینه یابی . در ادامه مطلب با تفسیر و کارشناسی علامت و نماد جوغن مثلث و سنگ نگاره جوغان مثلث در باستان شناسی آشنا خواهید شد

معنی و مفهوم جوغن مثلث

معنی و مفهوم جوغن مثلث

برای رسیدن به هدف جوغان مثلث باید در راس مثلث حرکت شود و اشاره به جاهای بلند و با ارتفاع می دهد. باید توجه داشت جوغان مثلث نشان توجیهی است یعنی شما را به نشان آخر و تکمیلی دیگر هدایت می کند. اگر کنار مثلث شیار یا علامت دیگری بود همین مثلث نشان تکمیل و آخر می باشد. اگر نشان مثلث در سقف اتاق بود قبر و هدیه ارزشمند آن در داخل همان اتاق مخفی شده است.

درکل باید گفت مثلث، نمادیست که طبقه کاتبان و حاکمان از آن استفاده میکردند و افراد عادی حق استفاده از آن را نداشتند.این نشان به ما میفهماند که فرد مهمی در آن حوالی است و افراد مهم نیز دارای مقبره و هدایای خاص خود هستند.

در هر حال مثلث آغاز راه است و شما باید در راس آن حرکت کنید تا به مکانی برسید که از مکان مثلث قابل رویت باشد و شرایط ورودی مقابر را نیز دارا باشد چونکه به درب ورودی مقبره کمتر از ۲۵ متر فاصله دارید. مثلث نشان آخر نیست و باید نشانه های دیگری نیز بیابید مگر اینکه مثلث متساوی الاضلاع نباشد. در آنصورت تفسیر متفاوتی دارد اگر درون حفره یا اتاق یا مقبره باشد باید دیواره ها را بکاوید زیرا علامت مثلث درون اتاق،به منزله وجود هدیه در همان اتاق است و اتاق دیگری نیست.

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  ردپای انسان در گنج یابی

معنی و مفهوم جوغن مثلث

***************************

سلام . یک جوغن مثلث روی سنگی نزدیک قبرستان گبری دیدم . چندتا جوغن و یک شکلی هم شبیه پیه سوز کنارش بود . عکس مثلث رو برای دو تا سایت فرستادم هر کدام بک نظر داشتند ولی هر دو میگفتند مومیایی هست . مطلب نماد دست و به علاوه شما رو خوندم به واقعیت نزدیکتر بود میخام بدونم نظر شما در مورد مثلث متساوی الاضلاع چیه ؟ اگر میشه برام بفرستین ؟

مزدک جان سلام .با تمام احترامی که برای دوستانی که در این مورد فعال هستند بنده قایلم ، باید عرض کنم با این تفسیر و بعضا برخی تفاسیر دیگه موافق نیستم . اطلاعاتی که در برخی سایتها میبینیم با فرهنگ و اعتقادات بومی و منطقه ای ایران متفاوت است . لازم به توضیح نیست زیرا اکثر فعالان و کاوشگران میدانند که علایمی که در منطقه شوش و لرستان موجود است تفاسیر متفاوتی با نمادهای بکار رفته در ساری و شمال کشور دارد . چه برسد به ترکیه و یونان و ….

معنی و مفهوم جوغن مثلث

مزدک جان ، ایران عزیزمان به هیچ وجه مومیایی نداشته  و ندارد و نخواهد داشت . زیرا به طور کلی با اعتقادات و باورهای ایرانی مغایر است . حتی کمبوجیه که پادشاه خیلی بزرگی بود را مومیایی نکردند با اینکه بسیاری از همراهانش این درخواست را داشتند . برخی مناطق به طور طبیعی عملکرد مومیایی دارند مانند معدن نمکی که مرد نمکی از آن بیرون کشیده شد و جسد وی مثل مومیایی ها ماندگار شده بود وگرنه تمامی مومیایی هایی که به ایران منتسب هستند جعلی هستند و بقول معروف کاسه ای زیر نیم کاسه شان است . حال اگر فردی ایرانی در کشوری دیگر مانند مصر مومیایی و همانجا دفن شده باشد تفسیر دیگری است .

درخصوص مثلثی که شما ذکر کردید باید عرض کنم مثلث ، نمادیست که طبقه کاتبان و حاکمان از آن استفاده میکردند و افراد عادی حق استفاده از آن را نداشتند .این نشان به ما میفهماند که فرد مهمی در آن حوالی است و افراد مهم نیز دارای مقبره و هدایای خاص خود هستند . ایرانیان از ابتدا ، بسیار نماد گرا بودند و هنوز نیز هستند . طبق تجربه جایی که نماد مثلث باشد از راس آن به بعد ، متعلق به یک خانواده خاص است و نشانه های بعد از مثلث همگی به یک مقبره ختم میشوند . برداشت نگارنده این است که حدود زمینی را مشخص میکند که پاک و قابل احترام شمرده میشده است و از راس مثلث به بعد قبر مردم عادی وجود ندارد و همگی وابستگان و خویشان مرده اصلی هستند که اصالت خونی و پاکی ( از دید مردم زمان خود ) داشته اند . در هر حال مثلث آغاز راه است و شما باید در راس آن حرکت کنید تا به مکانی برسید که از مکان مثلث قابل رویت باشد و شرایط ورودی مقابر را نیز دارا باشد چونکه به درب ورودی مقبره کمتر از ۲۵ متر فاصله دارید . مثلث نشان آخر نیست و باید نشانه های دیگری نیز بیابید مگر اینکه مثلث متساوی الاضلاع نباشد . در آنصورت تفسیر متفاوتی دارد اگر درون حفره یا اتاق یا مقبره باشد باید دیواره ها را بکاوید زیرا علامت مثلث درون اتاق ، به منزله وجود هدیه در همان اتاق است و اتاق دیگری نیست .

اینجا هم میتوانید بیشتر درمورد این مطلب بخوانید  گنج یابی و دفینه یابی

معنی و مفهوم جوغن مثلث

دلیل تفاوت بین تفسیرها هم این است که گاها هدیه ای که بدست آمده نشانه های دیگری داشته که فرد متوجه آن نشده یا بدلایلی از بین رفته و فرد به اشتباه علایم هدایای دیگر را به آن منتسب کرده است . مثلا هدیه ای که با نشان عقرب و مربع وجود داشته کشف شده ولی فرد کاشف میپندارد که با نشان خورشید به آن رسیده در صورتی که هدیه خورشید هنوز مدفون است .فرد برای انتقال تجربه ، گرای خورشید را بجای عقرب میدهد . ( مثال بود و در مثل هم جای مناقشه نیست )

معنی و مفهوم جوغن مثلث

2 پاسخ
 1. جواد
  جواد گفته:

  سلام
  روی یک سنگی یک جوغن و به فاصله ۸۰ سانت فاصله روی همان سنگ یک مثلث متساوی الضلاع که وسطش یک ضربدر کوچک که اندازه هر ضلع ضربدر ۲ تا ۳ سانتیمتر است نشانه چیست؟

  پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  سلام .ما داخل زیر زمین یک خانه قدیمی را حفاری کردیم از بالا به ترتیب چند کوزه ی سالم چیده بودند . حدودا ۳۰سانت پایینتر یک لایه سفال خرده و استخون و زغال به قطر ۲۰سانت بود پایینتر از اینا یک کوزه بر عکس که داخلش پر بود از زغال و خاکستر .نیم متر پایینتر یکلایه ۱۰سانتی خاک رس وزیر خاک رس ۲سانت پوست تخم مرغ بود که ما ۸متر زیر انها را حفاری کردیم ولی هیچ چیزی پیدا نکردیم .لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.